Ostatni seans z Marilyn Monroe. Aktorki czytają zapiski gwiazdy

Intymne spotkanie z niezrównaną ikoną kina i popkultury ? w gwiazdorskim towarzystwie. Wieczór poświęcony fenomenalnej Marilyn Monroe poprowadzi Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy, autor bestellerowej serii wywiadów ?Aktorki? i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Przedstawi autorską, fascynującą opowieść o życiu, uczuciach i samotności kochanej przez cały świat kobiety.

Marilyn Monroe /In Some Like It Hot/scrin

Niezwykłą oprawą, a także kluczem do zrozumienia Marilyn staną się fragmenty książki ?Ostatnie seanse? Michela Schneidera, który ? na podstawie opowieści, zapisków oraz nagrań z seansów psychoterapeutycznych aktorki odtworzył ostatnie miesiące jej życia. Stworzył poruszający paradokument, przybliżający jej tragiczny los i wyjaśniający tajemnice jej osobowości, a także pokazujący, kogo kochała do końca.

Fragmenty tej opowieści interpretować będą dwie aktorki ? Monika Dryl oraz Aleksandra Hamkało. Różne temperamenty i osobowości aktorek odzwierciedlą dwoistą naturę Marilyn Monroe. Podczas wieczoru pokazane też zostaną unikatowe, rzadko prezentowane zdjęcia gwiazdy ? wzbogacone anegdotami o okolicznościach, w jakich je zrobiono. A na finał obejrzymy jeden z najsłynniejszych filmów z udziałem Monroe ? ?Mężczyźni wolą blondynki? z 1953 r. (reż. Howard Howks) ze specjalnym wprowadzeniem Łukasza Maciejewskiego.

Marilyn_Monroe_in_Niagara

Odsłaniający sekrety wieczór odbędzie się w niezwykłym miejscu, zagłębiu kobiecego piękna ? w stylowym salonie fryzjerskim Milek Design, którego partnerem wspierającym jest Schwarzkopf Professional. Oryginalny salon połączono z kawiarnią i księgarnią sprawiając, że jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie wydarzenia artystyczne i kulturalne oraz literatura odgrywają tak ważną rolę, a właściciele śmiało przyznają, że piękno wewnętrzne jest dla nich tak samo ważne jak wygląd ich klientek. Wśród uczestników spotkania wylosowane zostaną pakiety nagród literacko-kosmetycznych.

Ostatni seans z Marilyn Monroe to jedno z wydarzeń towarzyszących Big Book Festiwalu, jakie odbywają się u partnerów satelickich. Wieczór będzie niezwykłym finałem programu Big Book Festival ? międzynarodowego festiwalu czytania, który odbywa się w Warszawie w dniach 10-12 czerwca. Spotkanie będzie miało charakter kameralny, warto więc już dziś zarezerwować miejsce. Należy wysłać e-mail na adres: spotkania@big-book.pl

Niedziela, 12 czerwca, godz. 20.00 Milek Design, Tamka 29, Warszawa

Źródło: informacja nadesłana
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz