Oscarowy „Artysta” kontra ?Marsylski łącznik?. Polski zwiastun gangsterskiego thrillera!

12 czerwca na ekrany kin trafi inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller, który z francuskiej perspektywy pokazuje historię opisaną w słynnym ?Francuskim łączniku?. W rolach głównych dwaj najpopularniejsi aktorzy znad Sekwany, którzy wcześniej spotkali się na planie przeboju ?Niewierni?. Jean Dujardin, zdobywca Oscara za rolę w ?Artyście? Michela Hazanaviciusa oraz Gilles Lellouche (m.in. ?Wróg publiczny numer jeden?). Obrazowi, którego akcja rozgrywa się w USA, w Marsylii i malowniczych plenerach południa Francji, towarzyszy doskonale dobrana ścieżka dźwiękowa, na którą składają się wielkie hity lat 70. (Blondie, Kim Wilde i The Velvet Underground) oraz klimatyczne kompozycje autorstwa Guillaume?a Roussela.

Marsylia, 1975 rok. Ambitny sędzia Pierre Michel (Jean Dujardin) dostaje przydział do wydziału antynarkotykowego policji z zadaniem rozpracowania grupy przestępczej, odpowiedzialnej za przerzut do USA hurtowych ilości heroiny. Gangiem kieruje bezwzględny i charyzmatyczny Gaëtan ?Tany? Zampa (Gilles Lellouche), który pozostaje nieuchwytny dla organów ścigania, skutecznie zacierając ślady i sowicie opłacając skorumpowanych policjantów i urzędników. Michel stawia sobie za punkt honoru, by dopaść Zampę i uprzykrza mu życie na każdym kroku, działając często na granicy prawa. Gangster nie pozostaje mu dłużny, a rywalizacja obu mężczyzn doprowadzi do serii dramatycznych wydarzeń, które wstrząsną całą Francją.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=bNg0hktkyfs[/youtube]

Dynamiczny!  Le Monde Zapierający dech! Le Semaine Oszałamiający! The Playlist Dramatyzmem mógłby obdzielić tuzin innych filmówThe Hollywood Reporter

MARSYLSKI ŁĄCZNIK w kinach od 12 czerwca

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz