Oscarowa Lupita w filmie „Non-Stop”

Za swój debiut na dużym ekranie Lupita Nyong?o została nagrodzona Oscarem w kategorii najlepsza kobieca rola drugoplanowa za rolę Patsey w dramacie Steva McQueena ?Zniewolony. 12 years a slave?. Pokonała między innymi Julię Roberts i Jennifer Lawrence. Kiedy odbierała statuetkę mówiła:

Dziękuję Akademii za uznanie. Bardzo cieszy mnie ta chwila, ten moment, pojawia się jednak i ból. Dlatego pozdrawiam ducha Patsey, za jej wskazówki. I Salomona ? dziękuję ci za opowiedzenie jej historii i swojej własnej. Stevie McQueen, zrobiłeś ten film wkładając w niego całego swojego ducha. Dziękuję ci bardzo za to, gdzie teraz jestem. (?) Jestem pewna, że umarli stoją za Tobą i obserwują i że są wdzięczni tak, jak ja. Chwitel Ejiofor, dziękuję ci za odwagę i za to, jak głęboko wszedłeś w opowiedzenie historii Solomona. (?)! Kiedy spojrzę na tę złotą statuetkę, przypomni mi ona i każdemu dziecku, że nie jest ważne skąd jesteś, to twoje marzenia są ważne.

Dla kenijskiej aktorki ?Zniewolony. 12 years a slave? to pierwszy występ na wielkim ekranie. 31 letnia debiutantka występuje również w drugoplanowej roli w ?Non-Stop?, który na ekranach kin gości od 28 lutego. Lupita Nyong?o wciela się tu w Gwen, stewardessę, która wraz z Nancy (Michelle Dockery) musi dbać o bezpieczeństwo i wygodę pasażerów. Kiedy okazuje się, że wśród lecących do Londynu z Nowego Jorku jest szantażysta, żądający 150 milionów dolarów okupu, dochodzi do nich, że ten lot będzie daleki od rutyny?

?Non-Stop?  już w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz