ORŁY 2014 – Głosowanie na Nagrodę Publiczności rozpoczęte!

Rozpoczęło się głosowanie na Nagrodę Publiczności, przyznawaną w ramach Polskich Nagród Filmowych Orłów. W tym roku, za pośrednictwem Filmwebu, widzowie wybiorą najlepszy ich zdaniem polski film minionego roku.

Nagroda Publiczności to jedna z 18 kategorii Orłów, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. W miniony wtorek ogłoszone zostały nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 - w kategorii Najlepszy Film o statuetkę powalczą: ?Chce się żyć? w reż. Macieja Pieprzycy, ?Imagine? w reż. Andrzeja Jakimowskiego oraz ?Ida? w reż. Pawła Pawlikowskiego. Właśnie spośród tej trójki użytkownicy Filmwebu wybiorą film, który zostanie nagrodzony Orłem w kategorii Nagroda Publiczności. ?Te trzy nominowane przez Akademików filmy to obrazy absolutnie wyjątkowe. Mam wielką nadzieję, że społeczność Filmwebu wybierze spośród nich film najbliższy ich sercu.? ? mówi Artur Gortych, założyciel i prezes Filmwebu.

Filmweb jest tegorocznym patronem medialnym Orłów. Plebiscyt online odbywający się na stronie www.filmweb.pl/orlyplebiscyt potrwa do 7 marca 2014 roku.

Filmy, które uhonorowano Nagrodą Publiczności w poprzednich edycjach, to m.in.: ?Jesteś Bogiem? w reżyserii Leszka Dawida, ?Róża? i ?Dom zły? Wojciecha Smarzowskiego czy ?33 sceny z życia? Małgośki Szumowskiej.

Ogłoszenie zwycięzcy w kategorii Nagroda za Osiągnięcia Życia (jedna z 18 kategorii Orłów) oraz spotkanie z Nominowanymi odbędzie się 4 marca 2014 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2014 została zaplanowana na 10 marca 2014 roku w Teatrze Polskim w Warszawie. Jak co roku, relację z gali będzie można obejrzeć w TVP 2.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową dla Polskiej Akademii Filmowej od 1999 roku. Orły przyznawane są w 18 kategoriach. Głosowanie na filmy kandydujące do Orłów jest dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia rezultatu. Partnerem Polskich Nagród Filmowych Orły od chwili ich powstania jest czołowa na świecie firma audytorsko-doradcza PwC, która nadzoruje także proces przyznawania Oscarów.

Tegoroczna edycja organizowana jest przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat honorowy nad nią objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski. Kinem Przeglądu filmów kandydujących do Orłów 2014 jest kino Iluzjon Filmoteki Narodowej, a partnerem przeglądu - Filmoteka Narodowa. Przegląd online filmów kandydujących do Orłów 2014 przygotowuje kinoplex.pl. Sponsorem Głównym Orłów 2014 jest SKOK Wołomin; sponsorami: Itaka, Apart, Albert Riele, Jean Louis David, Bobbi Brown, Orka. Partnerem organizacji - Krakowska Fundacja Filmowa, Piramida Film i Trailer and More. Lista filmów kandydujących do Orłów 2014 została sporządzona na podstawie danych dostarczonych przez niezależne podmioty badające rynek, w tym boxoffice.pl. Patroni medialni Orłów 2014 to na chwilę obecną: TVP 2, Filmweb, KINO, Gazeta Wyborcza, TOK FM, Metro, gazeta.pl, Twój Styl, Pani, Show, Grazia, Film New Europe, iAM.

Szczegółowe informacje i regulamin Polskich Nagród Filmowych Orłów dostępne są na stronie www.pnf.pl.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz