Operacja Argo zdobywa Box office

Burbank, Kalifornia, 2 grudnia 2012 r. ? Cieszący się uznaniem szerokiej publiczności thriller Operacja Argo Bena Afflecka przekroczył próg 100 milionów dolarów w krajowym box office. Wynik ten ogłosił dziś Dan Fellman, prezes ds. dystrybucji krajowej w Warner Bros. Pictures. Szacuje się, że do tej pory Operacja Argo, jeden z najlepiej ocenianych filmów roku, zarobiła w Stanach Zjednoczonych 101 milionów dolarów.

Co mówi Dan Fellman na ten temat?

Operacja Argo to przykład rzadkiego osiągnięcia w dziedzinie kinematografii, które cieszy się entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyków, jak i publiczności. Sukces w box office w połączeniu ze świetnymi recenzjami krytyków na całym świecie świadczy o talencie osób zaangażowanych w produkcję filmu, a przede wszystkim wspaniałego reżysera i odtwórcy głównej roli, Bena Afflecka. Gratulujemy tego wielkiego osiągnięcia jemu i wszystkim osobom, które przyczyniły się powstania filmu?.

Operacja Argo to film  entuzjastycznie przyjęty przez widzów i zbiera pochlebne opinie przez krytyków z całego kraju. Kilku z nich stwierdził nawet, że ten film jest jednym z najlepszych tego roku. Obrazowi udała się niezwykle rzadka sztuka wspięcia się na pierwsze miejsce box office?u w zaledwie trzeci weekend od premiery. Przez siedem tygodni film utrzymywał się w pierwszej dziesiątce, w tym przez cztery tygodnie ? w pierwszej trójce.

O Operacji Argo sporo ostatnio się mówi, co gwarantuje jej popularność w sezonie świątecznym. Zainteresowanie filmem narastało przez całą jesień, a także w trakcie rozpoczynającego się sezonu ceremonii przyznawania nagród. W październiku występujący w filmie aktorzy otrzymali nagrodę Hollywood Film Award dla obsady roku.

Operacja Argo opowiada o niezwykle niebezpiecznej, tajnej operacji, której celem było uratowanie szóstki Amerykanów, przygotowanej przez bohaterskiego specjalistę CIA od ewakuacji z  terytorium wroga ? Tony?ego Mendeza. Tłem dla wydarzeń jest irański kryzys spowodowany zatrzymaniem zakładników. Film podkreśla rolę, jaką odegrały w tej historii CIA i Hollywood, roli, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz