?Ojcze masz? wraca z Clermont ? Ferrand z nagrodą!

Krótkometrażowy debiut fabularny Kacpra Lisowskiego ?Ojcze masz? otrzymał Prix Etudiant de la Jeunesse, czyli nagrodę jury studenckiego 36. edycji międzynarodowego festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont ? Ferrand! To pierwsza nagroda dla zrealizowanej w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich ?trzydziestki?.

Ojcze masz, reż. Kacper Lisowski/fot. Studio Munka - SFP

Bohaterem ?Ojcze masz? jest grany przez Arkadiusza Jakubika Marcel, punkrockowy muzyk. Chociaż jest już po czterdziestce, nadal się nie ustatkował. Zgodnie z hasłem ?no future? żyje od koncertu do koncertu, od imprezy do imprezy. Któregoś wieczoru spotyka Basię, swoją dawną przyjaciółkę. Ona też ma być przygodą jednej nocy, ale ostatecznie kieruje życie Marcela na zupełnie nowe tory.

Film zrealizowany w ramach programu Studia Munka ? SFP ?30 Minut?, powstał w koprodukcji z Monternia.pl.

Kacper Lisowski: To jest film o dojrzewaniu do ojcostwa. Mój bohater dochodzi do takiego punktu w życiu, kiedy nagle zdaje sobie sprawę, że właściwie całe życie przed czymś ucieka albo czegoś szuka. I uświadamia sobie, że tak naprawdę to wszystko jest już nieaktualne.

Arkadiusz Jakubik i Przemysław Strojkowski w filmie Ojcze masz w reżyserii Kacpra Lisowskiego/fot. Studio Munka - SFP

Festival International du Court Métrage Clermont ? Ferrand jest największym na świecie festiwalem filmów krótkometrażowych oraz drugim po festiwalu w Cannes, największym festiwalem filmowym we Francji. Już sama kwalifikacja filmu do konkursu głównego (International Competition) jest ogromnym wyróżnieniem. W tegorocznym konkursie brały udział aż 73 tytuły (wyselekcjonowane spośród ponad 6,5 tys. zgłoszeń), konkurencja była więc ostra. Nagroda dla ?Ojcze masz? cieszy jeszcze bardziej z uwagi na fakt, że była to międzynarodowa premiera filmu.

?Ojcze masz? to trzeci film Studia Munka ? SFP, który był obecny na festiwalu w Clermont Ferrand i drugi nagrodzony tam tytuł. W 2011 roku zwycięzcą konkursu głównego został dokument Marty Minorowicz ?Kawałek lata?. Rok później, w tym samym konkursie można było oglądać animację Przemysława Adamskiego ?Noise?.

Promocję zagraniczną filmu ?Ojcze masz? wspiera Krakowska Fundacja Filmowa.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz