Oficjalny polski zwiastun nominowanych do Oscara ,,Nędzników”!

Oficjalny polski zwiastun nominowanych do Oscara ,,Nędzników”!
Rewelacyjny debiut Ladja Ly w kinach 28 lutego

Nominowany do Oscara film Ladja Ly zobaczyło już ponad dwa miliony widzów we Francji, przed kilkoma dniami zdobył trzy statuetki prestiżowych Lumières Awards, w tym dla Najlepszego Filmu, i właśnie otrzymał 12 nominacji do Cezarów, najważniejszych francuskich nagród. Dziś prezentujemy oficjalny polski zwiastun ,,Nędzników”. Film w kinach od 28 lutego!

Nędznicy to jedyny nominowany do Oscara w swojej kategorii film, który jeszcze nie miał oficjalnej premiery w polskich kinach. Film, który zaskoczył i zachwycił krytyków swoją świeżością i bezkompromisowością to jedna z najbardziej wyczekanych premier roku. Nędznicyto wielkie odkrycie festiwalu w Cannes, gdzie otrzymał Nagrodę Jury, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie, zdobywca trzech statuetek Lumières oraz dwunastu nominacji do Cezarów i nominacji do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. W ciągu pierwszych dwóch tygodni po premierze, film we Francji zobaczyło ponad milion widzów, w miniony weekend liczba ta przekroczyła dwa miliony.

Taki debiut zdarza się raz na kilka lat!

Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji.

Ladj Ly, reżyser o którym po festiwalu w Cannes usłyszał cały świat, z przedmieść Paryża stał się jednym z najgłośniejszych debiutantów minionego roku. Był oddanym obserwatorem życia w Montfermeil, gdzie spędził ponad dwadzieścia lat dokumentując grę o lokalne wpływy. Te doświadczenia zainspirowały go do wyreżyserowana pełnometrażowego debiutu fabularnego, który za nieco ponad tydzień zmierzy się z ,,Bożym Ciałem" i ,,Parasite" o statuetkę Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.

Film w kinach od 28 lutego. Już teraz na pokazach przedpremierowych! 

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz