Oficjalny plakat filmu o księdzu Janie Twardowskim

Prezentujemy oficjalny plakat produkcji ?Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego?. Film został zrealizowany z okazji 100-lecia urodzin wybitnego poety i będzie dostępny w ofercie edukacyjnej Kino Świat od 27 listopada.

Reżyserem filmu jest wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą Dariusz Gajewski ? członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej oraz twórca filmów fabularnych (?Warszawa?, ?Lekcje Pana Kuki?) i dokumentalnych. ?Czas niedokończony? powstał w Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych - największej państwowej wytwórni filmowej w Polsce, która odpowiada za takie obrazy jak ?Generał Nil? Ryszarda Bugajskiego, ?Karbala? Krzysztofa Łukaszewicza, ?Panie Dulskie? Filipa Bajona czy ?Róża? Wojciecha Smarzowskiego. Autorem zdjęć jest Wojciech Staroń (?Plac Zbawiciela?, ?Jeszcze nie wieczór?, ?Papusza?).

?Nie opowiadajcie razem i osobno że nie ma ludzi niezastąpionych bo przecież moja matka łagodna i nieubłagana cała w czasie teraźniejszym niedokończonym [?]? - ks. Jan Twardowski

?Czas niedokończony? prezentuje twórczość ks. Jana Twardowskiego ? jednego z najwyżej cenionych i ulubionych polskich poetów, uznawanego za autorytet moralny i duchowego przewodnika wielu pokoleń. Film portretuje kolejne osoby, które odnajdują w jego tekstach komentarz do własnego życia i otaczającego ich świata. Jedną z nich jest ks. Aleksander Seniuk ? obecny rektor kościoła sióstr Wizytek w Warszawie, wieloletni współpracownik ks. Jana Twardowskiego.

?Wiersze Twardowskiego afirmują ciszę, wielką ciszę. Świat w którym żyjemy jest zaprzeczeniem ciszy. Otacza nas zgiełkliwy chaos. Może dlatego czytelnicy tak często sięgają po jego wiersze, znajdując to czego potrzebują, a nie mogą odnaleźć w swoim własnym otoczeniu.? - Dariusz Gajewski, reżyser

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz