Oficjalny plakat „Demona” Marcina Wrony

?Demon? to trzeci i zarazem ostatni film w dorobku zmarłego reżysera Marcina Wrony. Poprzedzają go ?Moja krew? z Erykiem Lubosem oraz głośny ?Chrzest? z Tomaszem Schuchardtem, Wojciechem Zielińskim i Adamem Woronowiczem. Drugi ze wspomnianych obrazów został nagrodzony Srebrnymi Lwami na festiwalu filmowym w Gdyni i pokazywany był na prestiżowych międzynarodowych festiwalach filmowych w San Sebastian i Toronto. W jednym z ostatnich wywiadów Marcin Wrona opowiadał o różnicach i podobieństwach ?Demona? względem swoich wcześniejszych produkcji:

?Ten film jest stylistycznie zupełnie inny niż poprzednie moje filmy. Wynika to z odmiennego tematu, który podyktował taki, a nie inny styl opowiadania. Są jednak elementy dramaturgiczne wspólne wszystkim obrazom: zawsze główny bohater ofiarowuje siebie dla większej sprawy; w ?Mojej krwi? było to potomstwo, w ?Chrzcie? rodzina, wreszcie w ?Demonie? ? społeczność. Zawsze też, wszystkie wątki skupiają się podczas rodzinnej ceremonii? ? mówił Wrona.

?Demon? w kinach od 16 października

Film zdobywcy Srebrnych Lwów Festiwalu Filmowego w Gdyni ? Marcina Wrony, autora głośnego ?Chrztu? pokazywanego m.in. na prestiżowych festiwalach w San Sebastian i Toronto. W doborowej obsadzie, obok Itaya Tirana ? gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji i Europejską Nagrodą Filmową ?Libanu?, m.in. Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński, wspierani przez młode pokolenie ? Agnieszkę Żulewską (?Bejbi blues?) i Tomasza Ziętka (?Kamienie na szaniec?).

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz