?Oddać aktorstwu całe ciało, krew i duszę? – Dorota Kolak o filmie ?Chce się żyć?

Ten film to ewenement w polskim kinie. Grand Prix na międzynarodowej imprezie klasy "A". Deszcz nagród i długie owacje na stojąco po pokazach na festiwalach w Gdyni i Montrealu. 11 października na ekrany kin wejdzie obraz Macieja Pieprzycy ?Chce się żyć?. W doborowej obsadzie zobaczymy Dorotę Kolak ? laureatkę festiwalu w Gdyni, popularną za sprawą ?Przepisu na życie?, która wcieliła się w matkę niepełnosprawnego Mateusza, brawurowo zagranego przez parę aktorów ? gwiazdę ?Jesteś Bogiem? Dawida Ogrodnika, a w młodszej wersji ? przez fenomenalnego debiutanta Kamila Tkacza.

?Dawid Ogrodnik to aktor, który dokładnie wie, czego chce od swojego zawodu. Wie również, ile ten zawód potrafi przynosić smutku i goryczy. Ale on kocha, to co robi i potrafi oddać aktorstwu całe ciało, krew i duszę.? ? mówi Kolak. ?Pamiętam, jak spotkaliśmy się na pierwszej próbie. Od razu budził respekt. Pomimo, że różnią nas dwa pokolenia, z miejsca nabrałam do niego szacunku. Było niesamowitym oglądać, jak wciąga swoje ciało, głowę i emocje w postać, którą ma zagrać.?

Aktorka była pod równie wielkim wrażeniem występu Kamila Tkacza, którego niezwykła kreacja porównywana jest przez krytyków do roli Leonardo Di Caprio w ?Co gryzie Gilberta Grape'a?. ?Mieliśmy wielkie szczęście znaleźć zdrowego chłopca, który wykonałby tak gigantyczną pracę ciałem, a przy tym był tak bardzo cierpliwy, pokorny i utalentowany. Gdy kamera zagląda mu w oczy, to tam jest sama prawda.? ? podkreśla Kolak.

[column col="1/2"][/column] [column col="1/2"][/column] Foto: Paweł Dyllus

CHCE SIĘ ŻYĆ w kinach od 11 października

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz