Od uczty kanibala po mroźny koszmar w bikini! Kim jest Maika Monroe?

Ma charyzmę Jamie Lee Curtis i dziewczęcy urok Gwen Stefani. Maika Monroe ? 21-latka ze słonecznej Kalifornii ? to jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat. Jej talent przetestowali już Sofia Coppola, Jason Reitman i Adam Wingard. Polska publiczność pozna go szerzej dzięki ?Coś za mną chodzi? ? ?horrorze, którego boją się inne horrory!?. Jeden z 25 najlepszych amerykańskich filmów grozy XXI wieku trafi do kin w najbliższy piątek ? 13 marca.

Chociaż przyszłość wiązała z tańcem i profesjonalnie uprawianym kitesurfingiem, to świat filmu pochłonął ją bez reszty. Zadebiutowała w wieku trzynastu lat w niszowych horrorze ?Bad Blood?, gdzie wcieliła się w członkinię satanicznego klanu kanibali. Jako własna imienniczka, Maika Lathrop, pomagała szalonym krewnym w polowaniu na studentów. Dziś role się odwracają i sama musi uciekać, by ocalić życie. Wszystko przez główną rolę w horrorze ?Coś za mną chodzi?.

Przełomowy dla swojego gatunku, jak niegdyś ?Krzyk? Wesa Cravena i ?Piła? Jamesa Wana, nowatorski film grozy, jeszcze przed wejściem na ekrany ? po kilku pokazach festiwalowych ? obwołano jednym z najlepszych i najoryginalniejszych horrorów amerykańskich XXI wieku! ?Coś za mną chodzi? w reżyserii Davida Roberta Mitchella to z jednej strony ukłon w stronę młodzieżowych slasherów z lat 90., a z drugiej dowód na to, że w gatunku tym wciąż jeszcze nie powiedziano ostatniego słowa!

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=5GmjqQnQOSg[/youtube]

Maika Monroe zagrała w nim 19-letnią Jay, która jest prześladowana jest przez tajemniczą siłę. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku, gdyż zło może przybrać postać dowolnej osoby ? nieznajomego, albo kogoś z najbliższego otoczenia Jay. Dziewczyna, wspierana przez grupkę przyjaciół, desperacko walczy, by przetrwać i znaleźć sposób na powstrzymanie złowrogiej mocy.

?Praca na planie ?Coś za mną chodzi? to najintensywniejsze tygodnie mojego życia? ? mówi Monroe. ?Każdego dnia musiałam przed kimś uciekać, płakać, krzyczeć, rozbijać jakieś rzeczy. Aby nie wychodzić z roli, po zdjęciach zaszywałam się w pokoju. Wyłączałam światło i słuchałam ponurej muzyki. Rola w horrorze to duże wyzwanie. Musisz wiarygodnie odegrać przerażenie, jakiego ? odpukać ? nigdy w życiu nie doświadczysz. Desperacko walczyć o życie. Być czujna jak ranne zwierzę. Nie wspominając o takich atrakcjach, jak obecna w filmie scena na wózku inwalidzkim. Kręciliśmy ją w nocy, w ujemnej temperaturze, a ja miałam na sobie tylko majtki i biustonosz. Po którymś z rzędu dublu krzyczałam! Nie dlatego, że ktoś mi kazał, ale z zimna i narastającej frustracji. Jednak efekt finalny i to, co widzimy na ekranie, w stu procentach wynagradza te cierpienia.?

Mimo młodego wieku, Maika Monroe miała już okazję, by zademonstrować swoje liczne talenty międzynarodowej publiczności. Brawurowo zagrała w dramacie Ramina Bahraniego ?Bez względu na cenę? z Zakiem Efronem i Dennisem Quaidem. Film został świetnie przyjęty przez publiczność i zebrał entuzjastyczne recenzje krytyków na festiwalach w Wenecji, Toronto i Telluride. Monroe wystąpiła także w komediodramacie ?Bling Ring? (reż. Sofia Coppola) z Emmą Watson i Kirsten Dunst, dramacie ?Długi, wrześniowy weekend? (reż. Jason Reitman) z Joshem Brolinem i Kate Winslet oraz thrillerze ?Gość? (reż. Adam Wingard) z Danem Stevensonem, którego premiera miała miejsce na Festiwalu Filmowym Sundance w 2014 roku.

Horror, którego boją się inne horrory WP Przerażający! Trzyma w napięciu od początku do końca The Hollywood Reporter Totalnie nieprzewidywalny Variety Zawładnie waszymi zmysłami. Pomysłowy, subtelny, a jednocześnie przerażający The Telegraph Tak zmyślnie zrobiony, że niewątpliwie zainteresuje nie tylko fanów gatunku Screen Daily Horror, jakiego nigdy wcześniej nie widzieliście! Indiewire Jeden z 25 najlepszych horrorów XXI wieku Indiewire Przełomowy w swoim gatunku. Niekwestionowany hit roku! Total Film Prawdziwa przyjemność oglądania Film4 Autentycznie przerażający. Zawładnie nocnymi koszmarami nawet najbardziej wyrobionego fana horrorów Empire

COŚ ZA MNĄ CHODZI w kinach od 13 marca 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz