Od rapera do snajpera. Gwiazda „Jesteś Bogiem” strzelcem wyborowym u Bromskiego!

Gwiazda ?Jesteś Bogiem? ? Marcin Kowalczyk i Krzysztof Stroiński w nominowanym do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni thrillerze ?Anatomia zła?. Najnowszy obraz Jacka Bromskiego w kinach od 18 września.  Galeria zdjęć!

Najnowszy film zdobywcy Złotych Lwów ? Jacka Bromskiego to wnikliwe spojrzenie na ?rzeczywistość, w której dobro się nie liczy, a w której zło stało się punktem odniesienia?. Fabuła ?Anatomii zła? przywołuje najgłośniejsze, nierozwiązane sprawy kryminalne z ostatnich lat. W rolach głównych ? laureat Polskiej Nagrody Filmowej ? Orła za kreację w ?Rysie? Krzysztof Stroiński, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i nagrody za debiut festiwalu w Gdyni Marcin Kowalczyk (?Jesteś Bogiem?) oraz Piotr Głowacki (?Bogowie?), Andrzej Seweryn (?Różyczka?), Łukasz Simlat (?Pani z przedszkola?), Michalina Olszańska (?Jack Strong?) i Anna Dereszowska (?Lejdis?). Za zdjęcia do ?Anatomii zła? odpowiada Michał Englert, laureat FPFF w Gdyni i festiwalu Sundance (?Nieulotne?). Autorem muzyki jest nagradzany kompozytor i producent muzyczny Ludek Drizhal (?Uwikłanie?, ?Śmiertelna wyliczanka?). Premiera filmu odbędzie się w ramach tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie w Konkursie Głównym imprezy ?Anatomia zła? powalczy o najważniejsze nagrody. Do szerokiej dystrybucji film wejdzie 18 września.

Płatny zabójca o pseudonimie ?Lulek? (Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, ?Lulek? ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, ?Lulek? wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji ?Lulka?. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.

"Anatomia zła" w kinach od 18 września

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz