Od przedszkola do… Oscara! Agata Kulesza zrywa z wizerunkiem w komedii ?Pani z przedszkola?

 Gwiazda ?Idy? wraca do przedszkola! Zrywam z dotychczasowym wizerunkiem ? zapowiada Agata Kulesza.

Przełom roku to bezsprzecznie najlepszy moment w karierze walczącej o Oscara Agaty Kuleszy. Według prognoz już w styczniu gwiazda ?Idy? stanie do walki o statuetki Amerykańskiej Akademii, mając za rywalki takie sławy, jak Patricia Arquette, czy Julianne Moore. Wcześniej jednak (25 grudnia) zaskoczy krajowych widzów nietypową rolą w ?Pani z przedszkola? ? inteligentnej, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji komedii Marcina Krzyształowicza. W swoim najnowszym filmie reżyser poruszającej i nagrodzonej Srebrnymi Lwami ?Obławy?, z maestrią godną hollywoodzkich mistrzów ? Martina Scorsese i Quentina Tarantino, udowadnia, że kino gatunkowe nie ma dla niego żadnych tajemnic!

Gdy dostałam ten scenariusz, byłam nim zachwycona? ? mówi Agata Kulesza. ?Czytam ich wiele, lecz tak dobrego dawno nie widziałam. Rola, którą gram, stanowiła dla mnie spore wyzwanie, bo zrywam nią z moim dotychczasowym wizerunkiem, związanym z postaciami dramatycznymi. Patchworkowa struktura tej znakomicie napisanej opowieści pozwoli mi zaprezentować pełną paletę emocji granej przeze mnie postaci, także jej komediowe elementy? ? mówi aktorka.

?Pani z przedszkola? to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem, niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca ? zapalony konstruktor latawców (Adam Woronowicz) i jego melancholijna małżonka (Agata Kulesza) odkryją, czym jest prawdziwa miłość i zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów ?Pani z przedszkola?, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, poza gwiazdą ?Idy? i ?Róży?, występują m.in. laureaci Polskiej Nagrody Filmowej ? Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami ? Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina ? Krystyna Janda.

Autorem zdjęć do ?Pani z przedszkola?, która powinna zachwycić wszystkich miłośników kina spod znaku Juliusza Machulskiego i Marka Koterskiego, jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu ?Nieulotne? i FPFF w Gdyni za ?33 sceny z życia? ? Michał Englert. Za montaż odpowiada stały współpracownik Krzyształowicza ? Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

?Pani z przedszkola? przez to, że zupełnie inna od ?Obławy?, stanowiła dla mnie intrygujące wyzwanie. Po kilkudziesięciu dniach spędzonych na planie ze znakomitą ekipą i świetnymi aktorami, mogę tylko powiedzieć, że stawienie czoła temu wyzwaniu było prawdziwą przyjemnością? ? Marcin Krzyształowicz.

PANI Z PRZEDSZKOLA w kinach od 25 grudnia 2014

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz