Od „Krwawej Wandy” do kobiety… łagodnej!

Agata Kulesza ? nagrodzona przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles (LAFCA) ? to obecnie najgorętsze nazwisko na mapie polskiego show-biznesu! Według prognoz już w styczniu, znana w doskonałej intuicji w wyborze ról aktorka, stanie do walki o Oscary, mając za rywalki takie hollywoodzkie sławy, jak Patricia Arquette, czy Julianne Moore. Wcześniej jednak (25 grudnia) zaskoczy widzów kreacją inną niż wszystkie w ?Pani z przedszkola? Marcina Krzyształowicza.  W inteligentnej, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji komedii, twórcy wielokrotnie nagrodzonej ?Obławy?, odtwórczyni ?Krwawej Wandy? z ?Idy? wcieli się w uosobienie łagodności i kobiecości. Zapraszamy do obejrzenia wideo-wywiadu z aktorką.

?Gdy dostałam ten scenariusz, byłam nim zachwycona? ? mówi Agata Kulesza. ?Przeczytałam go niczym dobrą książkę, dużo się śmiałam i reagowałam. Spodobało mi się to, że Marcin Krzyształowicz pomyślał o mnie na przekór, dając do zagrania kobietę łagodną, postać, w jaką jeszcze się nie wcielałam. Zazwyczaj jestem obsadzana w rolach silnych ofiar, a tutaj jest i łagodność, i jakaś poetyckość. Historia opowiada o rodzinie, więzach, miłości i jej poszukiwaniu. Ale nie chcę zdradzać widzom zbyt wiele z fabuły. Wolę, by poszli do kina i sami ten film obejrzeli. A mogą spodziewać się samych przyjemnych rzeczy. Tu nie będzie ?doła?, tylko moc rozśmieszeń i wzruszeń.?

?Pani z przedszkola? to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem (Agatę Kuleszę wspierają Adam Woronowicz, Marian Dziędziel, Karolina Gruszka, Łukasz Simlat i Krystyna Janda), niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca ? zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów ?Pani z przedszkola?, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej ? Agata Kulesza, laureaci tej nagrody ? Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami ? Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina ? Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=OPF8webjmPg[/youtube]

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu ?Nieulotne? i FPFF w Gdyni za ?33 sceny z życia? ? Michał Englert, za montaż odpowiada zaś zaufany współpracownik Krzyształowicza ? Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

Wejściu do kin ?Pani z przedszkola? towarzyszy premiera ścieżki dźwiękowej do filmu, autorstwa Michała Woźniaka.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz