Od dzisiaj rusza sprzedaż biletów na Wiosnę Filmów

Od dzisiaj, 1 kwietnia, w warszawskim kinie Praha ruszyła sprzedaż biletów na seanse w ramach Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów . Bilety w cenie 7 złotych można nabyć wyłącznie w kasach kina.

Dostępny jest też pełen program Wiosny Filmów. Harmonogram projekcji można pobrać tutaj.

20. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów jest jedną z najciekawszych imprez kulturalnych w Warszawie, dając widzom możliwość zobaczenia najlepszych filmów, nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. Dzięki temu widzowie Wiosny Filmów mają możliwość poznania filmów, które oklaskuje świat. W tym roku na widzów czeka dodatkowa atrakcja: do Warszawy przyjedzie dwóch laureatów najważniejszych międzynarodowych imprez filmowych, którzy spotkają się z uczestnikami Wiosny Filmów.  Na otwarciu pojawi się Gianfranco Rosi, zdobywca Złotego Lwa  za film "Rzymska aureola" (wł. "Sacro GRA"). Z kolei na zakończenie,, zaledwie dwa miesiące po premierze na Berlinale, będzie można zobaczyć uhonorowany nagrodą za scenariusz i nagrodą Jury Ekumenicznego film ?Droga krzyżowa? (niem. ?Kreuzweg?) w reżyserii Dietricha Brüggemanna. Reżyser będzie gościem festiwalu i podobnie, jak Rosi, porozmawia z uczestnikami projekcji. Projekcje "Rzymskiej aureoli" i "Drogi krzyżowej" będą pierwszymi publicznymi pokazami tych filmów w Polsce. Do Warszawy przybędzie również Jan Ole Gerster, reżyser jednego z najgłośniejszego europejskiego debiutu ostatniego sezonu - "Oh Boy!", nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową.

20. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów to impreza, która po raz drugi zagości w warszawskim kinie Praha, w tym roku od 6 do 13 kwietnia. W ubiegłym roku w projekcjach festiwalowych wzięło udział ponad 10 tysięcy widzów,  którzy obejrzeli blisko 70 filmów, w tym dwóch laureatów festiwali w Wenecji oraz w Berlinie: ?Pietę? Kim Ki Duka i ?Pozycję dziecka? Calina Petera Netzera. W tym roku na widzów czekają podobne niespodzianki. I kolejna dobra wiadomość: nie zmieni się cena biletu - wstęp na projekcje festiwalowe będzie kosztował tylko 7 złotych. Widzowie zobaczą filmy pogrupowane w specjalne festiwalowe sekcje.

Najwięcej emocji na pewno wywołają filmy z cyklu: Zwycięzcy Międzynarodowych Festiwali  i Najlepsi Reżyserzy Międzynarodowych Festiwali. IW tym roku szczególne miejsce na festiwalu będą miały dwie kinematografie: rumuńska i niemiecka Nie zabraknie kina polskiego, ale organizatorzy zamierzają pokazać tylko te filmy, które rozsławiły polską kinematografię na międzynarodowych festiwalach. Po projekcjach uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z realizatorami i aktorami.

Festiwal Wiosna Filmów  to kontynuacja Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w trakcie festiwalu odbędzie się Strefa Scenarzysty, czyli impreza szkoleniowa, mająca na celu promowanie wiedzy i umiejętności warsztatowych w zakresie scenariopisarstwa.

Szczegółowy program projekcji oraz innych wydarzeń towarzyszących Festiwalowi WIOSNA FILMÓW jest dostępny  na stronach: www.wiosnafilmow.pl i www.facebook.com/wiosnafilmow.

Organizatorzy 20. Festiwalu Filmowego Wiosna Filmów:

Fundacja Działań Artystycznych i Filmowych ?Ruchome Obrazy? Ul. Pasaż Ursynowski 1/111 02-784 Warszawa

Kino Praha ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa

SPRZEDAŻ BILETÓW

Kino Praha ul. Jagiellońska 26 03-719 Warszawa Tel. (kasa kina) 22 343 03 10 www.kinopraha.pl

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz