Od dziś darmowe wejściówki na 4. Przegląd Kina Prawniczego ?Adwokat w roli głównej? w Kinie Muranów

Naczelna Rada Adwokacka już po raz kolejny zaprasza do Kina Muranów na przegląd ?Adwokat w roli głównej? prezentujący wybór najlepszych tytułów o tematyce prawniczej. Przegląd odbędzie się w weekend 16-18 października. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

- To już czwarta edycja i po raz kolejny widzimy, że nasz przegląd cieszy się z każdym rokiem niesłabnącym zainteresowaniem. Dzieje się tak, gdyż kino prawnicze interesuje nas, prawników ? którzy możemy przejrzeć się w nim jak w lustrze ? oraz interesuje widzów, bo świat przedstawiony w filmach, które pokazujemy, kieruje się prostymi zasadami przeciwstawienia dobra złu. Niezależnie od tego, czy oglądamy polski film, czy sądowy dramat produkcji amerykańskiej, najistotniejsze dylematy moralne i relacje z drugim człowiekiem pozostają uniwersalne i zrozumiałe dla każdego ? mówi pomysłodawczyni przeglądu, adw. Anisa Gnacikowska.

Trzy poprzednie edycje przeglądu ADWOKAT W ROLI GŁÓWNEJ były sukcesem. Pokazywane na Przeglądzie filmy z gatunku ?dramat sądowy? cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kinomanów. Są wśród nich tytuły, które weszły już do klasyki polskiego i światowego kina, jak ?12 gniewnych ludzi? Sidneya Lumeta czy ?Krótki film o zabijaniu? Krzysztofa Kieślowskiego, ale nie brakuje też nowych filmów, które weszły do repertuarów kin w miesiącach dzielących nas od ostatniego Przeglądu. W tym roku mamy aż dwa takie tytuły: otwierającą Przegląd ?Złotą damę? Simona Curtisa oraz ?Sędziego? Davida Dobkina.

Pamiętając, że obraz przemawia mocniej niż tysiąc słów, cieszymy się, że w taki sposób możemy przybliżać szerokiej widowni pracę adwokatów, ich misję, etos pracy i wpływ jaki mają na losy klientów.

Przegląd odbędzie się w dniach 16-18 października w warszawskim kinie Muranów. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina od 12 października.

Program tegorocznego przeglądu:

piątek, 16 października, wieczór otwarcia: "Złota Dama", reż. Simon Curtis - na projekcję obowiązują zaproszenia

sobota, 17 października: godz. 12:00 "Kto sieje wiatr", reż. Stanley Kramar godz. 14:15 "...I sprawiedliwość dla wszystkich", reż. Norman Jewison godz. 16:30 "Druga prawda", reż. Barbet Shroeder

niedziela, 18 października: godz. 12:00 "Filadelfia", reż. Jonathan Demme godz. 14:15 "Ludzie honoru", reż. Rob Reiner godz. 16:40 "Sędzia", reż. David Dobkin

Organizatorem przeglądu jest Naczelna Rada Adwokacka. Tegoroczną edycję przeglądu objęli patronatem: Wydawnictwo Beck, Akademia Soft Skills oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA POLAND.

Podczas otwarcia przeglądu, Naczelna Rada Adwokacka we współpracy ze stowarzyszeniem K40 będzie zbierała środki na leczenie i rehabilitację Krzysztofa Globisza, który w lipcu ubiegłego roku doznał udaru mózgu, w wyniku którego cierpi na częściowy paraliż, a także na afazję, czyli utratę zdolności mowy. Aktorowi można też pomóc poprzez wpłaty na konto charytatywnego stowarzyszenia K40: 96 8004 0002 2003 0016 4119 0001 z dopiskiem: darowizna dla Krzysztofa Globisza.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz