Od 16 września rusza nowy sezon Spotkań Filozoficznych w Kinie Muranów!

Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają na kolejny sezon Spotkań Filozoficznych w Kinie Muranów. Sezon jesienno-zimowy rozpoczniemy 16 września (środa) o godz. 19:00 przedpremierowym pokazem filmu "Młodość". Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi dr Maja Chmura z Instytutu Filozofii Wydziału Filozofii i Socjologii UW.

SPOTKANIA FILOZOFICZNE to cykl spotkań, odbywających się raz w miesiącu - zawsze w środę - w Kinie Muranów. Każde spotkanie składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem, prowadzonej przez pracowników Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

Bilety w cenie 20 zł.

Dr Maja Chmura ? filozofka, ilustratorka. Adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (filii w Katowicach) oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Autorka książki ?Zanim umrze Iwan Iljicz. Perypetie podmiotu w filozofii Emmanuela Levinasa?. Zajmuje się filozofią współczesną, głównie fenomenologią i historią filozofii, jej zainteresowania skupiają się wokół problemu podmiotu w myśli współczesnej. Prowadzi blog filozoficzno-obyczajowy ?Mówić mimo wszystko? (chmuramaja.com)

Zachęcamy do udziału w spotkaniach jeśli: - poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania dotyczące twojego życia, - interesujesz się sprawami fundamentalnymi, których wielu ludzi w ogóle nie dostrzega, - chcesz wyćwiczyć kreatywne myślenie, argumentowanie i jasne komunikowanie swoich myśli, - cenisz wszechstronne myślenie, dzięki któremu łatwiej opanowywać nowe umiejętności, przystosowywać się do zmian i pokonywać lęk przed tym, co nowe, - pragniesz pogłębić umiejętność trafnego analizowania rzeczywistości i samodzielnego myślenia, które uodporniają na manipulacje, - wierzysz, że otwarty umysł i ciekawość świata nadają życiu smak i głębię. Tego wszystkiego nauczy cię FILOZOFIA.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz