Od 15 września pełna reżyserska wersja „Nimfomanki” w kinach na specjalnych pokazach!

Kiedy do kin trafiła skrócona, ocenzurowana wersja ?Nimfomanki?, Lars von Trier prowokacyjnie tłumaczył, że pracowała nad nią jego montażystka, a on sam nawet jej nie oglądał. Rok po premierze widzowie wreszcie będą mogli zobaczyć erotyczne arcydzieło reżysera w pełnej, nieocenzurowanej, dłuższej o prawie 2 godziny wersji.

Od 15 września ? równolegle ze światową premierą ? w polskich kinach odbędą się specjalne pokazy pełnych wersji obu części ?Nimfomanki?, których skrócone z powodów obyczajowych wersje obejrzało w polskich kinach 230 tys. widzów. Krytyka powszechnie uznała "Nimfomankę", nawet w wersji niepełnej, za najważniejsze dokonanie w karierze twórcy ?Przełamując fale?, ?Melancholii? i ?Antychrysta?.

W dzisiejszym świecie opętanym przez seks, ?Nimfomanka? jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o śmiałej i odważnej kobiecie, która postanowiła podporządkować życie poszukiwaniu rozkoszy i seksualnego spełnienia. Pełna wersja filmu z udziałem gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Uma Thurman, Jamie Bell i Willem Dafoe jest dłuższa o ponad 90 minut i zawiera jedne z najodważniejszych scen w dziejach kina.

Lars von Trier, nieustająco prowokujący widzów, stworzył przenikliwe erotyczne arcydzieło - film, który podzielił widownię na entuzjastów i krytyków oburzonych tym, że przekroczone zostały granice tego, co wolno pokazywać na ekranie.

"Nimfomanka" cz. I i II (pełne wersje) od 15 września 2014

Źródło:materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz