Obywatel – pokaz specjalny dla nauczycieli

Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Vue Movie Distribution oraz Kino Atlantic serdecznie zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców młodzieży na pokaz filmu ?Obywatel? Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury na 39. Festiwalu Filmowym Gdyni Po pokazie zapraszamy na dyskusję z reżyserem filmu Jerzym Stuhrem Termin: 13 listopada 2014r. godz. 14:00 Miejsce: Kino Atlantic, ul. Chmielna 33

Program spotkania: 14:00 - 14:10 powitanie gości 14:10 - 15:50 projekcja filmu ?Obywatel? 15:50 - 16:40 rozmowa z Jerzym Stuhrem, którą poprowadzą Artur Pietras (Kinomaniak) oraz Artur Wolski (Kino Atlantic)

Zgłoszenia:

Przyjmowane są w tym miejscu do piątku 7 listopada (Proszę kliknąć tutaj).

Zaproszenia są jednoosobowe, wyłącznie dla nauczycieli warszawskich placówek oświatowych. Pierwszeństwo zgłoszeń posiadają nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych. POKAZ FILMU ORAZ SPOTKANIE JEST WYDARZENIEM INTEGRALNYM. Prosimy o zaplanowanie tak swojego czasu, by nie wychodzić przed lub podczas spotkania z Gośćmi  Specjalnymi. Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone. Prosimy aby nie przekazywać zaproszeń innym osobom.

O filmie:

W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. ?Obywatel? pokazuje, że w jakim systemie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich ?izmów?.

Obywatel Jan Bratek, gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki.  Ma wielkie szczęście, a może raczej? pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.

Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn ? Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Twórcą zdjęć jest nominowany do Oscara i wielokrotnie nagradzany Paweł Edelman.

Obywatel ? rozśmieszy cię do bólu. W kinach od 7 listopada.

O cyklu ?Film i Edukacja?:

Pokaz filmu ?Bogowie? to kolejne spotkanie mające na celu doskonalenie warsztatu metodycznego nauczycieli. Cykl ?Film i Edukacja? wspomaga szeroko rozumianą edukację medialną, historyczną i obywatelską. Nauczyciele mają możliwość obejrzenia nowości filmowych, a po każdym seansie odbywa się spotkanie z aktorami, reżyserami, ludźmi kultury i osobami związanymi z tematem spotkania. Jeśli temat na to pozwala eksperci rekomendowani przez miejską, samorządową placówkę doskonalenia nauczycieli ? Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń - proponują nauczycielom scenariusze lekcji przygotowane na podstawie prezentowanego w trakcie spotkania filmu. Cykl jest kontynuacją i uzupełnieniem edukacji medialnej prowadzonej od lat w samorządowej placówce kultury Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej.

Do tej pory odbyły się m.in. projekcje filmów: ?Żelazna Dama", ?Róża", ?W ciemności", ?Śladami Marii Skłodowskiej - Curie", ?Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł?, ?Mała Matura 1947?, ?Bitwa pod Wiedniem?, ?Wałęsa. Człowiek z nadziei?, ?Układ zamknięty?, ?Chce się żyć?, ?Papusza?, ?Jack Strong?, ?Kamienie na szaniec?, ?Powstanie Warszawskie?, ?Mundial. Gra o wszystko?, ?Bella i Sebastian?, ?Pszczółka Maja. Film?, ?Miasto44?, ?Bogowie? oraz specjalne wydarzenie jubileuszowe ?Wajda Totalnie!?

Bezpłatne spotkania dla nauczycieli finansowane są z budżetu Urzędu m.st. Warszawa, przy wsparciu Kina Atlantic.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz