Obsada filmu „Na rauszu” z nagrodą dla Najlepszego Aktora na MFF w San Sebastian!

Jury MFF w San Sebastian przyznało Nagrodę Srebrnej Muszli dla Najlepszego Aktora dla Madsa Mikkelsena, Thomasa Bo Larsena, Magnusa Millanga i Larsa Ranthe za role w filmie „Na rauszu”, w reżyserii Thomasa Vinterberga.

„Na rauszu” opowiada o grupie przyjaciół - nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich.

Vinterberg do projektu zaprosił większą część swojego zespołu z filmu „Polowanie”, który podbił światową widownię i został nominowany do Złotego Globu i Oscara oraz zaprezentowany w konkursie w Cannes.

Film Vinterberga znalazł się w tegorocznej oficjalnej selekcji najważniejszych światowych festiwali – 73. MFF w Cannes, 45. MFF w Toronto oraz 68. MFF w San Sebastian.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/reetjA0zxtg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz