„Obłąkani” – polska premiera w Cineman VOD

Zdobywcy Oscarów Michael Caine i Ben Kingsley w najnowszej ekranizacji prozy Edgara Alana Poe - "Obłąkani" premierowo w Polsce na Cineman VOD

Już 3 lutego użytkownicy serwisu Cineman VOD będą mogli obejrzeć thriller kostiumowy "Obłąkani", nakręcony według noweli Edgara Alana Poe. Film zostanie udostępniony po raz pierwszy w Polsce, wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Obłąkani" to najnowsze dzieło Brada Andersona, twórcy "Mechanika" i jednego z reżyserów najlepszego serialu ostatnich lat "Zakazane Imperium". Tym razem Anderson zabiera widzów do Stonehearst Asylum, ponurego, położonego na pustkowiu zamczyska, w którym mieści się szpital psychiatryczny. Młody lekarz Edward Newgate (Jim Sturgess) właśnie w tym miejscu postanowił podjąć swoją pierwszą pracę. Dobrze przyjęty przez ordynatora (Ben Kingsley) stopniowo poznaje klinikę i pacjentów, z każdym dniem odkrywając coraz bardziej niepokojące fakty.

Anderson w swoim filmie nie tylko z pietyzmem oddaje realia epoki, w jakiej toczy się akcja filmu, ale także dba o budowanie napięcia i atmosfery grozy, tak charakterystycznej dla twórczości E. A. Poe. Atutem filmu jest znakomita obsada: Michael Caine ("Wbrew regułom", "Mroczny rycerz"), Ben Kingsley ("Ghandi", "Hugo i jego wynalazek"), Kate Beckinsale ("Aviator", "Underworld") oraz Jim Sturgess ("Atlas chmur "). Autorem niezwykłych zdjęć jest Tom Yatsko wcześniej pracujący przy takich filmach jak "Połączenie", "Austin Powers 2: Szpieg, który nie umiera nigdy" czy "Pojutrze".

Kolejna propozycja Cineman VOD w ramach cyklu Super Premium VOD to przypadająca na 17 lutego premiera komediodramatu "Motywacja". Film jest opowieścią o tym, jak kompletnie różni ludzie, od tajniaka do gwiazdora hip-hopu, próbują przełamać swoje lęki i odnaleźć szczęście. W filmie wystąpili między innymi: Sylvester Stallone, Tom Berenger, Danny Aiello oraz gwiazdor "Maczety" Danny Trejo.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz