„Obietnica” Anny Kazejak w elitarnej selekcji Berlinale!

?Obietnica? ? nowy obraz Anny Kazejak, reżyserki ?Skrzydlatych świń? i producentów trzech oficjalnych polskich kandydatów do Oscara ? ?Ediego?, ?Sztuczek?, ?Z odzysku? oraz wielokrotnie nagrodzonego ?Wymyku? powalczy o nagrody 64-go Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie! Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, poruszający, odważny i wnikliwy portret młodego pokolenia został zakwalifikowany do konkursowej sekcji Generation, gdzie pokazywane są najciekawsze i najlepsze filmy z całego świata, skoncentrowane na tematyce młodzieżowej. Na naszych ekranach ?Obietnica? zagości 14 marca.

Foto: Phillip Skraba

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype?a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem?

W obsadzie filmu główne role ? Lili i Janka ? zagrali Eliza Rycembel i Mateusz Więcławek, debiutanci, wyłonieni w ogólnopolskim castingu. Wspiera ich prawdziwie doborowa ekipa aktorska ? Andrzej Chyra (?W imię??), Magdalena Popławska (?Lęk wysokości?), Jowita Budnik (?Plac Zbawiciela?), Barłomiej Topa (?Drogówka?), Dawid Ogrodnik (?Jesteś Bogiem?). W ?Obietnicy? zobaczymy również, między innymi, Nikodema Rozbickiego, który debiutował w głośnym ?Bejbi Blues? Katarzyny Rosłaniec oraz Lulukę Astafiew, modelkę, znaną z przebojowego klipu rapera Donatana ?Równonoc?. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

?Obietnica? to kolejna młodzieżowa produkcja z Polski, która ubiega się o tę prestiżową nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Przed rokiem sztuka ta udała się ?Bejbi blues?. Film Katarzyny Rosłaniec otrzymał na Berlinale Kryształowego Niedźwiedzia za najlepszy film sekcji Generation 14 plus oraz wyróżnienie profesjonalnego międzynarodowego jury tego konkursu.

?Inspiracją dla powstania tej historii były prawdziwe wydarzenia, mające miejsce w ostatnich latach w kraju i za granicą. Nie chodzi tu jednak tylko o Polską rzeczywistość, ale o spojrzenie na naszą europejską kulturę, na procesy zachodzące podskórnie, których spektakularne efekty krzyczą do nas z pierwszych stron gazet.?

?Widzę w moich bohaterach pokolenie, które posiada wszelkie zachodnie dobra, nieobarczone historycznie i politycznie, wolne, a mimo to używające owej wolności do stworzenia własnego więzienia. Żyją w świecie, który daje im wszystko, nie wymagając nic w zamian. Być może to właśnie jest powodem, dla którego stwarzają swoje własne zasady, za przekroczenie których płaci się najwyższą karę.?

?Nie szukam winnych takiego stanu rzeczy, nie buduję tez ? chcę podzielić się wizją pośpiesznego świata, gdzie dorośli są zagubionymi dziećmi, a prawdziwe dzieci pod ich ?nieobecność? samodzielnie stanowią o winie i karze.? Anna Kazejak, reżyser

?Obietnica? w kinach od 14 marca 2014

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz