„Obecność” straszy i zarabia

Obecność to horror, który zyskał sympatię fanów gatunku na całym świecie. Cieszy nie tylko miłośników dreszczyku, ale także producentów, gdyż historia pary demonologów zarobiła już 220 milionów dolarów.

Horror o zjawiskach nadprzyrodzonych z elementami thrillera w reżyserii Jamesa Wana w pierwszy weekend na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych odnotował w krajowym box office wpływy w wysokości 41,9 mln dolarów, zbierając przy tym entuzjastyczne recenzje krytyków. Jest to rekordowy wynik wśród horrorów. W USA film zarobił obecnie już 131,9 mln dolarów.

Na arenie międzynarodowej, Obecność zarobiła na 37 rynkach prawie 90 mln dolarów. Przyczynił się do tego sukces premier, które w miniony weekend miały miejsce w wielu krajach, między innymi we Francji, we Włoszech i na Filipinach, a także w Meksyku i w Belgii, gdzie premiery obrazu cieszyły się rekordową popularnością w kategorii horrorów pokazywanych do tej pory w tych krajach. Film odnotowuje dobre wyniki właściwie na wszystkich rynkach, a czeka jeszcze na swoją premierę w Brazylii.

Źródło: Warner Bros

Obecność opowiada prawdziwą historię Eda i Lorraine Warrenów, światowej sławy badaczy zjawisk paranormalnych, którzy zostali wezwani przez rodzinę terroryzowaną na odludnej farmie przez mroczną zjawę. Zmuszeni do konfrontacji z potężnym demonem, Warrenowie stają przed najbardziej przerażającym przypadkiem w ich życiu.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz