„O krok od sławy” na otwarcie DocFilmMusic w Krakowie

Laureat Oscara za Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny ?O krok od sławy? Morgana  Neville?a otworzy wiosenną edycję krakowskiego DocFilmMusic. Jest to całoroczny projekt inspirowany najmłodszym konkursem dokumentów muzycznych Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Zapraszamy 7 kwietnia do Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie. Cykl firmowany jest przez dyrektora festiwalu Krzysztofa Gierata i krytyka muzycznego Piotra Metza.

Dokument ?O krok od sławy? miał swoją światową premierę podczas Festiwalu Filmowego w Sundance. Zajął drugą pozycję w plebiscycie publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Otrzymał Nagrodę Publiczności dla Dokumentu Muzycznego na największym festiwalu filmów dokumentalnych na świecie ? na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Amsterdamie (IDFA). Zdobył Oscara 2014 w kategorii najlepszy dokument pełnometrażowy.

Do kin w Polsce wejdzie 20 czerwca.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=tWyUJcA8Zfo[/youtube]

To historia Darlene Love, Lisy Fisher, Taty Vegi, Judith Hill, Claudii Lennear i innych artystek, które śpiewają w chórkach gwiazd takich jak David Bowie, Sting, Stevie Wonder, U2, The Rolling Stones, Bruce Springsteen... i wielu innych.

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie O krok od sławy, Morgan Neville ? zdobywca wielu nagród za reżyserię ? rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystów skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, a także odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław. Z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną scieżką dzwiękową film O krok od sławy może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz