„O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu” Polski zwiastun!

Hit festiwalu Sundance. Hipnotyczna i cudownie oryginalna love story o dwóch pokrewnych duszach ? samotnej, nieśmiałej wampirzycy i przystojnym śmiertelniku, których drogi krzyżują się w ciemnym zaułku Bad City. Czarno-białe gatunkowe szaleństwo i najpiękniejszy film o wampirach, jaki kiedykolwiek powstał. "O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu" już od 14 sierpnia w kinach!

Kiedy w zepsutym do szpiku kości Bad City piękna i samotna wampirzyca spotyka jedynego uczciwego mężczyznę w mieście, staje się jasne, że nic już nigdy nie będzie takie samo. Ale czy w miejscu, gdzie przestępczość, narkotyki i prostytucja są na porządku dziennym, może narodzić się prawdziwa miłość? I czy szlachetna krwiopijczyni, która nocami na deskorolce w tradycyjnym irańskim czadorze wymierza sprawiedliwość w zdegenerowanym mieście, odnajdzie szczęście u boku przystojnego śmiertelnika?

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=_R1HsivLoic[/youtube]

"O dziewczynie?" to obraz, który oczarował recenzentów magazynów filmowych i widzów na całym świecie. Oglądając ?O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu? odnosi się wrażenie, że jesteśmy świadkami rozwoju czegoś niesamowicie ważnego, wręcz kultowego. (?) To nowy klasyk w gatunku filmów o wampirach, klasyk, który będziemy podziwiać bez końca ? zachwycał się Drew Taylor, dziennikarz portalu The Playlist. W popularnym serwisie Rotten Tomatoes, który zbiera recenzje uznanych krytyków z całego świata, film ma obecnie aż 96% pozytywnych opinii.

Po światowej premierze filmu na festiwalu Sundance Ana Lily Amirpour ? scenarzystka i reżyserka ? została okrzyknięta prawdziwą sensacją kina zagranicznego. Jej debiutanckie dzieło to oryginalna i wyjątkowa zabawa filmowymi gatunkami ? od wampirycznego horroru przez romantyczną historię miłosną po irański western. Obraz, który zachwyca wysmakowanymi wizualnie zdjęciami, psychodeliczną muzyką oraz tytułową rolą Sheili Vand, uznano za jeden z najciekawszych debiutów 2014 roku.

"O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu" już od 14 sierpnia w polskich kinach!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz