Nowy serial „Gomorra” od 1 listopada w Cinemax!

W sobotę, 1 listopada w Cinemax odbędzie się premiera serialu Gomorra. Ta niezwykle realistyczna produkcja została zrealizowana na południu Włoch na podstawie bestselerowej książki Roberto Saviano. Serial będzie dostępny również w serwisie HBO GO.

Scampia to dzielnica Neapolu, której ciemne i niebezpieczne zaułki kamorra wybrała na swoją siedzibę. Kamorra to mafia, która rządzi miastem i jego mieszkańcami. Gdy do więzienia trafia jeden z przywódców przestępczej organizacji ? Pietro Savastano (Fortunato Cerlino), jego miejsce ? wbrew panującym zasadom - chce przejąć zaledwie trzydziestoletni Ciro Di Marzio (Marco D?Amore). Dążenie Ciro do objęcia władzy naraża na ogromne niebezpieczeństwo całą jego rodzinę, gdyż do walki o tę pozycję włączają się również żona Savastano - Imma (Maria Pia Calzone) oraz jego największy rywal Salvatore Conte (Marco Palvetti).

Serial Gomorra został stworzony na podstawie bestsellerowej powieści Gomorra ? podróż po imperium kamorry dziennikarza Roberto Saviano. Autor odsłonił w niej polityczne i ekonomiczne powiązania mafii, co spowodowało, że po opublikowaniu książki musiał opuścić rodzinny Neapol. Od tego momentu nieustannie zmienia swoje miejsce zamieszkania, by uchronić się przed zemstą mafii. W 2008 roku Matteo Garrone wyreżyserował na podstawie książki film Gomorra, który na festiwalu w Cannes zdobył nagrodę Grand Prix.

Gomorra to realistyczny serial zrealizowany również na podstawie książki Saviano. Dwunastoodcinkowa produkcja powstała na południu Włoch. W serialu wystąpili Marco D'Amore (Spokojne życie, Wesele w Sorrento), Fortunato Cerlino (filmowa wersja Gomorry), Maria Pia Calzone (Kobiety w mafii, Nowe imperium) oraz Marco Palvetti. Reżyserem pilotowego odcinka jest Stefano Solima, twórca filmu Gliniarze to dranie.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=dMDdwzgZP30[/youtube]

Premiera serialu Gomorra odbędzie się w sobotę, 1 listopada o godz. 22.00 w Cinemax. Tego dnia zostaną pokazane pierwsze dwa odcinki serialu, a kolejne będą emitowane pojedynczo w każdą sobotę o to godz. 22.00. Serial będzie również dostępny w serwisie HBO GO.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz