Nowy film produkcji HBO – „Odruch serca” z Julią Roberts, Markiem Ruffalo i Jimem Parsonsem

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się premiera nowego filmu produkcji HBO "Odruch serca" (The Normal Heart). Film jest adaptacją autobiograficznej sztuki Larry?ego Kramera o początkach epidemii AIDS w Stanach Zjednoczonych. W rolach głównych występują Mark Ruffalo, Julia Roberts, Matt Bomer, Taylor Kitsch oraz Jim Parsons. Premiera 22 czerwca o godz. 22.00 w HBO.

Nowy Jork, początek lat osiemdziesiątych. W mediach coraz częściej pojawiają się informacje na temat tajemniczego wirusa, który sieje spustoszenie wśród społeczności LGBT. W gronie aktywistów działających na rzecz zwalczania wirusa, nazwanego przez naukowców HIV, szczególne miejsce zajmuje pisarz Ned Weeks (Mark Ruffalo). Jego celem jest nie tylko zwiększenie świadomości na temat choroby, ale przede wszystkim zmiana postrzegania zarażonych nią osób. Działania Weeksa wzbudzają kontrowersje i prowadzą do konfliktu z rodziną i przyjaciółmi.

Ten ważny i poruszający film to ekranizacja napisanej w 1985 roku sztuki Larry?ego Kramera, która była jednym z pierwszych artystycznych głosów na temat AIDS. Realizacji obrazu podjął się Ryan Murphy (Jedz, módl się, kochaj), wyróżniony nagrodą Emmy autor serialu Glee. W rolę Neda Weeksa (alter ego Kramera), który walczy o prawa zarażonych wirusem HIV, wcielił się nominowany do Oscara Mark Ruffalo (Wszystko w porządku, Wyspa tajemnic). W wyprodukowanym przez telewizję HBO filmie wystąpili także: laureatka Oscara i zdobywczyni trzech nominacji do tej nagrody Julia Roberts (Erin Brockovich, Sierpień w hrabstwie Osage), Matt Bomer (serial Białe kołnierzyki, Magic Mike), Taylor Kitsch (John Carter, Ocalony) i nagrodzony statuetką Złotego Globu Jim Parsons (serial Teoria wielkiego podrywu).

ODRUCH SERCA (THE NORMAL HEART) dramat, USA 2014 premiera: 22.06.2014  godz. 22:00 powtórzenia: 25.06.2014 godz. 22:00  / 28.06.2014 godz. 23:05

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz