Nowy cykl „Kino z Krzyżykiem” w Kinie Praha – przedpremierowy pokaz filmu „Apostoł”

12. października o godz. 20.00 Kino Praha zaprasza na pierwsze filmowe spotkanie, w ramach nowego cyklu religijnego ?Kino z Krzyżykiem". Pokażemy kontrowersyjny film ?Apostoł", reż.Cheyenne Carron, a spotkanie z widzami poprowadzą teolog duchowości i filmoznawca ks. Marek Kotyński oraz dziennikarz i historyk sztuki Paweł Kęska.

?Kino z Krzyżykiem" to propozycja dla tych, którzy we współczesnym świecie poszukują Boga, kochają kino i tak jak my, chcą o nim rozmawiać. Kino jest najpełniejszą opowieścią, syntezą ludzkich talentów i twórczych możliwości. Szczera opowieść o człowieku to opowieść o Bogu, a więc czy można w kinie spotkać Boga? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas nowego cyklu filmowego ?Kino z Krzyżykiem". Tematem przewodnim będzie wskazane przez Papieża Franciszka "miłosierdzie".

Film Cheyenne Carron ?Apostoł" został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich Mirabile Dictu w Watykanie. Ukazuje współczesne oblicze konfliktu dwóch wielkich religii świata. Czy istnieje szansa na pełne szacunku współistnienie i porozumienie wyznawców Islamu i Chrześcijan? Akim doświadcza, jak wiele w życiu zmienia gorliwe poszukiwanie prawdy oraz jak bardzo w tym poszukiwaniu pomaga świadectwo innych ludzi. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Francji zakazało projekcji filmu ?Apostoł" we francuskich kinach, uzasadniając swoją decyzję zagrożeniem wywołania zamieszek na tle religijnym.

Tylko w Kinie Praha specjalny, przedpremierowy pokaz filmu ?Apostoł" odbędzie się JUŻ 12 października, o godz. 20.00!

Bilety już w sprzedaży!

PROGRAM ?Kino z Krzyżykiem",

Wybrane poniedziałki, godz. 20:00 Cena biletu - 15zł

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz