Nowości filmowe na kanale You Tube / Kino Świat VOD

Zmysłowy ?Imagine? Andrzeja Jakimowskiego, poruszający debiut fabularny Bartka Konopki z Marcinem Dorocińskim ?Lęk wysokości? i pełna rozmachu ?1920 Bitwa Warszawska? Jerzego Hoffmana od dziś legalnie i za darmo na kanale YouTube dystrybutora Kino Świat.

"Imagine" (2012)

"Imagine" to wzruszająca historia Iana (Edward Hogg), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa (Alexandra Maria Lara). Za sprawą niekonwencjonalnych wskazówek i ponadzmysłowej wrażliwości Iana, Ewa przezwycięży lęk i spróbuje samodzielnie postawić pierwsze kroki poza kliniką. Wkrótce przekona się, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób poznać smaku wolności?

"Lęk wysokości" (2011) Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera ?Królika po berlińsku? Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński, nagrodzony Złotymi Lwami za kreację pierwszoplanową na Festiwalu w Gdyni), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński, laureat Polskiego Orła za wybitną kreację w ?Rysie? ). Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los?

"1920 Bitwa Warszawska" (2011) ?1920 Bitwa Warszawska? to wielki fresk historyczny o jednej z osiemnastu naj­ważniejszych, zdaniem lorda Edgara D?Aber­nona, bitew w dziejach świata. Była jedyną od XVII wieku zwycięską bitwą stoczoną sa­modzielnie przez Polaków (13?25 sierpnia 1920 roku), która zadecydowała o losach wojny. Bitwa ta zahamowała pochód Armii Czerwonej na Europę i pozwoliła Polsce zachować na dzie­więtnaście lat świeżo odzyskaną niepodległość.

Warszawa rok 1920. Jan (Borys Szyc), poeta i kawa­lerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli (Natasza Urbańska), aktor­ce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka (Łukasz Garlicki). Wątek miłosny przeplata się z wydarzeniami, w których uczestniczą postaci historyczne: Włodzimierz Lenin, Józef Stalin oraz marsza­łek Józef Piłsudski, którego zagrał Daniel Ol­brychski. W historii tamtego czasu nie mogło zabraknąć wybitnego przywódcy - Wincentego Witosa (Andrzej Strzelecki) oraz jednego z najbliższych współpracowników Piłsudskie­go - pułkownika Wieniawy ? Długoszowskiego (Bogusław Linda).

Źródło: informacja nadesłana


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz