Nowa ekranizacja „Markizy Angeliki” – premiera w Polsce

Już od dziś na Cineman.pl w ramach oferty Super Premium VOD internauci mogą zobaczyć najnowszą ekranizację powieści o markizie Angelice autorstwa Anne i Serge'a Golon, sprzedanej w 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. Film jest dostępny po raz pierwszy w Polsce tylko do 14 lipca.

"Markiza Angelika" to barwny i sprawnie zrealizowany romans przygodowy osadzony w realiach Francji Ludwika XIV. Młoda Angelika decyzją ojca zostaje poślubiona bajecznie bogatemu, ale oszpeconemu hrabiemu Joffrey'owi de Peyrac. Początkowo nieufna i niechętna mężowi, stopniowo odkrywa jego szlachetność i zakochuje się w nim bez pamięci. Niestety szczęście nie trwa długo. Wielki majątek hrabiego budzi emocje i zazdrość możnych Francji, nawet samego Ludwika XIV. Wskutek intryg de Peyrac zostaje oskarżony o herezję. Piękna Angelika wykorzystując swój urok, inteligencję i spryt stawia czoło dworskim intrygom, okrucieństwu i tyranii "Króla Słońce".

W roli Angeliki występuje Nora Arnezeder, francuska aktorka młodego pokolenia, która wcześniej zagrała w takich filmach jak "Paryż 36" (za rolę w tym filmie otrzymała L'Etoile d'Or w kategorii aktorka -najlepszy debiut) czy "Safe House" gdzie partneruje takim sławom jak Denzel Washington i Ryan Reynolds. W roli jej męża, hrabiego de Peyrac wystąpił dwukrotny laureat prestiżowego Cezara, francuski gwiazdor Gérard Lanvin ("Gusta i guściki", "Ulubiony syn").

Reżyserię remake'u niezapomnianej adaptacji z lat 60-tych Bernarda Borderie powierzono znanemu francuskiemu producentowi Arielowi Zeitounowi, który ma na swoim koncie takie tytuły filmowe jak "Colombiana". Zdjęcia do filmu autorstwa Petera Zeitlingera były kręcone w zabytkowych wnętrzach zamków d'Attre, Beloil oraz w Wersalu.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz