Nowa dziewczyna Bonda w świecie seksu, narkotyków i mody – zdjęcia z filmu „Saint Laurent”

Nominowany do Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes film ?Saint Laurent? pokaże prawdziwe i kontrowersyjne oblicze legendarnego bożyszcza świata mody. W odważnym i hipnotycznym obrazie Bertranda Bonello zobaczymy pamiętaną z roli w ?Życiu Adeli ? Rozdział 1 i 2? Léę Seydoux ? aktorkę wytypowaną na nową partnerkę Jamesa Bonda w zbliżającej się odsłonie przygód agenta 007. ?Saint Laurent? pojawi się w polskich kinach już 12 grudnia. Prezentujemy oficjalny zestaw zdjęć.

Bertrand Bonello ? trzykrotnie nominowany do Złotej Palmy na festiwalu filmowym w Cannes reżyser uwielbia dotykać tematów nasyconych skandalem i przekraczających tabu. Udowodnił to w swoich wcześniejszych produkcjach takich jak skierowany do dorosłych widzów ?Le pornographe? czy równie odważny ?Apollonide. Zza okien domu publicznego?. Jego najnowszy obraz sięga po kontrowersyjny życiorys legendarnego projektanta Yves Saint Laurent. Ta wciągająca i tocząca się w hipnotycznym tempie produkcja dotyka najmroczniejszych zakamarków biografii bożyszcza świata mody. Bonello mierzy się z jego uzależnieniami od środków odurzających i nie skąpi odważnych scen seksualnych orgii. W roli głównej zobaczymy Gasparda Ulliela, którego widzowie pamiętają zarówno jako romantycznego kochanka (?Bardzo długie zaręczyny?), jak również z kontynuacji mrocznej opowieści o seryjnym mordercy pt.: ?Hannibal. Po drugiej stronie maski?. Partnerować będzie mu Léa Seydoux, którą wkrótce zobaczymy u boku Daniela Craiga w zbliżającej się nowej odsłonie przygód Jamesa Bonda. Hollywood dostrzegło niebywały talent aktorki po jej rolach w ?O północy w Paryżu? Woody?ego Allena czy nagrodzonym Złotą Palmą na festiwalu filmowym w Cannes kontrowersyjnym ?Życiu Adeli ? Rozdział 1 i 2?. W ?Saint Laurent? wystąpił także Louis Garrel znany z ?Marzycieli? w reżyserii Bernardo Bertolucciego, gdzie zagrał u boku zjawiskowej Evy Green.

?Saint Laurent? w kinach od 12 grudnia

Wystawna biografia legendarnego projektanta mody Yves Saint Laurenta. W roli tytułowej wystąpił Gaspard Ulliel, znany zarówno z ról romantycznych kochanków (?Bardzo długie zaręczyny?), jak i psychopatycznych morderców (?Hannibal. Po drugiej stronie maski?). Aktorowi partnerują ? znany z ?Marzycieli? Louis Garrel jako Jacques de Bascher, natchnienie i współpracownik wielkiego projektanta oraz Léa Seydoux, gwiazda allenowskiego ?O północy w Paryżu? i nagrodzonego w ubiegłym roku Złotą Palmą w Cannes ?Życia Adeli ? Rozdział 1 i 2?.

Akcja filmu Bertranda Bonello koncentruje się na 10 latach z bogatej biografii Francuza, obejmując okres od 1965 do 1976 roku. To czas jego największych sukcesów w karierze, a jednocześnie czas największych porażek w życiu osobistym.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz