Nosowska zapowiada film ?Ziarno prawdy?

Mroczy teledysk Katarzyny Nosowskiej zapowiada thriller ?Ziarno prawdy? z Robertem Więckiewiczem w roli głównej. Najnowszy film w reżyserii Borysa Lankosza powstał na podstawie drugiej części bestsellerowej trylogii Zygmunta Miłoszewskiego i będzie go można zobaczyć w kinach 30 stycznia. Już dziś zapraszamy do wysłuchania piosenki w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej.

Na pomysł zaangażowania Katarzyny Nosowskiej wpadliśmy razem z Jerzym Kapuścińskim, opiekunem artystycznym i produkcyjnym ?Ziarna prawdy? podczas koncertu wokalistki na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Kasia Nosowska śpiewała wtedy swoje dawne utwory w nowych, ostrych i rockowych aranżacjach, co bardzo przypadło nam do gustu ? opowiada Anna Drozd, producentka nowego filmu Borysa Lankosza. ? Zamówienie piosenki u Nosowskiej, jednej z najlepszych współczesnych polskich piosenkarek, jest spójne z koncepcją filmu, do którego zaangażowaliśmy samych znakomitych twórców: począwszy od Zygmunta Miłoszewskiego ? autora książki, na podstawie której powstał scenariusz, poprzez reżysera, autora zdjęć ? Łukasza Bielana i plejadę gwiazd pojawiających się nawet w rolach epizodycznych. Filmowego Rabina Zygmunta zgodził się zagrać wybitny izraelski aktor Zohar Strauss. Borys Lankosz przygotował dla Katarzyny Nosowskiej szkic zawierający jego wyobrażenie o koncepcji piosenki, ale ostateczna wersja powstała dopiero po obejrzeniu filmu przez artystkę.

W Sandomierzu dochodzi do przerażającego morderstwa. Nagie ciało zabitej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia, przywodzi na myśl mord rytualny. Miejscowi stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury - Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać kryminalną zagadkę, ale też stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=bNSPX689hbw[/youtube]

W głównej roli zobaczymy Roberta Więckiewicza, uznawanego obecnie za jednego z najciekawszych polskich aktorów. Na ekranie będą mu towarzyszyć: Jerzy Trela, Magdalena Walach, Aleksandra Hamkało, Krzysztof Pieczyński, Andrzej Zieliński, Modest Ruciński oraz izraelski aktor Zohar Strauss, znany m.in. z ?Libanu? i ?Oczu szeroko otwartych?.

Autorem zdjęć do filmu jest Łukasz Bielan ? współtwórca nagrodzonego Oscarem za zdjęcia ?Życia Pi? oraz takich obrazów jak: ?Transformers?, ?Nixon?, ?Wrogowie publiczni?, który obecnie pracuje w ekipie operatorskiej najnowszych przygód agenta Jamesa Bonda ? ?Spectre?.

Autorką zdjęć i reżyserką teledysku z udziałem Katarzyny Nosowskiej jest Beata Bogucka. Muzykę napisał Paweł Krawczyk, gitarzysta zespołu HEY, który od samego początku wspólnie z Katarzyną Nosowską pracował przy produkcji i komponowaniu piosenki.

Zachęcamy do odwiedzin facebookowego profilu filmu, na którym publikowane są aktualne informacje oraz dodatkowe materiały dotyczące produkcji: https://www.facebook.com/ziarnoprawdyfilm Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz