Nominowany do Oscara „20 feet from stardoom” wejdzie do polskich kin

Nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny ?O krok od sławy? (tytuł oryg. ?20 feet from stardom?) w reż. Morgana Neville?a znalazł się w katalogu filmów Spectatora.  Datę premiery filmu podamy już niebawem. Dokument podbił serca widowni w Europie, zdobywając kilka nagród publiczności, w tym Nagrodę Publiczności dla Dokumentu Muzycznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie ( IDFA).

W filmie wypowiadają się takie sławy jak: Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting.

?O krok od sławy? ( ?20 feet from stardom?) reż. Morgan Neville, USA 2013, 90 min.

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie O krok od sławy, Morgan Neville ? zdobywca wielu nagród za reżyserię ? rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystów skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, a także odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław. Z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną scieżką dzwiękową film O krok od sławy może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz