„Nimfomanka” w wersji reżyserskiej – światowa premiera VOD na Cineman.pl

Już 3 października, niespełna trzy tygodnie po premierze kinowej, Cineman.pl udostępnia premierowo obie części "Nimfomanki" Larsa von Triera w wersji reżyserskiej. Krytycy filmowi powszechnie uznali "Nimfomankę" za najważniejsze dokonanie w karierze twórcy "Przełamując fale", "Melancholii" i "Antychrysta". Pełna wersja filmu z udziałem gwiazd jest dłuższa o ponad 90 minut i zawiera jedne z najodważniejszych scen w dziejach kina.

"Nimfomanka" to film jakiego dotąd nie było i jakiego pewnie już nie będzie. Lars von Trier przekonał do udziału w tym kontrowersyjnym projekcie wielkie gwiazdy takie jak: Charlotte Gainsbourg ("Melancholia"), Shia LaBeouf ("Transformers", "Furia"), Uma Thurman ("Kill Bill"), Jamie Bell ("Billy Elliot"), czy Willem Dafoe ("Antychryst"). Doskonała gra aktorska nie jest jedynym atutem filmu. Siłą obrazu jest niezwykle realistyczny i wstrząsający obraz kobiety, która całe swoje życie podporządkowała poszukiwaniu erotycznego spełnienia.

"Nimfomanka" jeszcze przed swoją premierą budziła duże kontrowersje, a po długo wyczekiwanej premierze podzieliła środowisko krytyków filmowych i publiczność, na entuzjastów widzących w niej arcydzieło i krytyków uważających, że Trier przekroczył w tym filmie wszelkie dopuszczalne granice i pokazał na ekranie to, czego nie powinno się nigdy pokazywać.

Wersja reżyserska "Nimfomanki" idzie w swojej narracji dużo dalej niż wersja przeznaczona do szerokiej dystrybucji i zawiera szereg znakomitych scen, wcześniej wyciętych z filmu ze względu na swą drastyczność przekazu. W jednej z takich pominiętych scen oglądamy Joe (Charlotte Gainsbourg) podczas wizyty u psychologa, domagającej się natychmiastowej zgody na aborcję, w innej poznajemy jedną z uczestniczek terapii dla uzależnionych od seksu, która opowiada o tym jak postanowiła przedawkować seksualne doznania z nadzieją, że w ten sposób się wyleczy. Pełna pięciogodzinna wersja filmu, ze względu na drastyczność przekazu przeznaczona wyłącznie dla dorosłych widzów, prezentowano ją tylko na limitowanych pokazach w wybranych kinach w Polsce. Teraz Cineman.pl udostępni pełną wersję tego niezwykłego dzieła na VOD.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz