Niezwykły świat Beksińskich na oficjalnym plakacie „Ostatniej Rodziny”

Pojawił się oficjalny plakat ?Ostatniej Rodziny? ? debiutu fabularnego Jana P. Matuszyńskiego opowiadającego o losach słynnej rodziny Beksińskich. Za rolę w tym obrazie Andrzej Seweryn został uhonorowany nagrodą dla Najlepszego Aktora na zakończonym niedawno międzynarodowym festiwalu filmowym w Locarno.

Ostatnia Rodzina - plakat

?Ostatnia Rodzina? Jana P. Matuszyńskiego spotkała się ze świetnym przyjęciem światowej krytyki po pokazie na międzynarodowym festiwalu filmowym w Locarno. Podczas tej prestiżowej imprezy przyznano nagrodę dla Najlepszego aktora, która trafiła w ręce Andrzeja Seweryna, odtwórcy roli słynnego malarza ? Zdzisława Beksińskiego. Popularne branżowe media tak pisały o dokonaniu polskiego artysty: ?Sewerynowi udało się uchwycić geniusz Beksińskiego? (Variety, Jay Weissberg), ?Andrzej Seweryn zdobył nagrodę dla Najlepszego Aktora w Locarno za wyważone odegranie bardzo wymagającej roli? (The Hollywood Reporter, Neil Young), ?Niesamowita interpretacja postaci Beksińskiego wg Andrzeja Seweryna? (lemonde.fr, Thomas Sotinel). Recenzje zachwalały również rolę Zofii Beksińskiej w wykonaniu Aleksandry Koniecznej zdecydowanie określając ją jako ?mistrzowską?. ?Ostatnia Rodzina? trafi do polskich kin 30 września. Film wystartuje również w Konkursie Głównym 41. edycji festiwalu filmowego w Gdyni, gdzie powalczy o Złote Lwy.

?Ostatnia Rodzina? ? w kinach od 30 września

?Ostatnia Rodzina? to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali ? MFF w Locarno oraz FF w Gdyni. Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę dla Najlepszego Aktora na MFF w Locarno.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz