Niezwykłe zdjęcia, tajemnicza kobieta, niewiarygodna historia ? fragmenty filmu ?Szukając Vivian Maier?

Ciekaw fragmenty filmu ?Szukając Vivian Maier?, przedstawiającego niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia odkrytej pośmiertnie mistrzyni fotografii ulicznej.

W pierwszym fragmencie zobaczymy jak narodził się fenomen Vivian Maier, dzięki któremu artystka po śmierci zyskała sławę, na którą zasługiwała. Jej zdjęciami zachwyca się Joel Meyerowitz, jeden z klasyków i mistrzów fotografii ulicznej, widząc w pracach Maier niezwykłe zrozumienie ludzkiej natury, ciepło i poczucie humoru. Fotograf Mary Ellen Mark, specjalizująca się w portretach, podkreśla jej świetne oko i sposób kadrowania. Porównują ją do najważniejszych amerykańskich fotografów ? Roberta Franka, Lisette Model, Helen Levitt, Diane Arbus ? przekonani, że Vivian Maier byłaby sławna, gdyby tylko pokazała komuś swoje zdjęcia. Dlaczego tego nie zrobiła?

[vimeo height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://vimeo.com/94133647[/vimeo]  

W drugim fragmencie poznajemy bardzo tajemniczą kobietę, która nie lubiła zdradzać swojego prawdziwego imienia, podpisywała się różnymi nazwiskami i każdemu przestawiała się jako ktoś zupełnie inny. Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę?

[vimeo height="HEIGHT" width="WIDTH"]http://vimeo.com/94134319[/vimeo]

"Szukając Vivian Maier" w kinach od 9 maja.

Źródło: materiały prasowe
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz