„Niesamowity Spider-Man” w Singapurze celebrował tegoroczną edycję Godziny dla Ziemi

Organizacja WWF Singapur ogłosiła, że reżyser, producenci oraz aktorzy długo oczekiwanej drugiej części Spider-Mana ?Niesamowity Spider-Man 2? przybędą do Singapuru aby wspólnie celebrować tegoroczną edycję flagowego przedsięwzięcia WWF - Godzina dla Ziemi, największego oddolnego ruchu na rzecz ochrony środowiska, który odbył się w The Float@Marina Bay w sobotę 29 marca o 20:30.

Uczestniczące w tym wydarzeniu gwiazdy, wśród których znajdą się Andrew Garfield, Emma Stone oraz Jamie Foxx, uświetnią swoją obecnością wydarzenie polegające na wyłączeniu świateł w całej słynnej singapurskiej zatoce Marina Bay. Gwiazdy udzielą także swojego wsparcia nowopowstałej, crowdfundingowej platformie globalnej Godziny dla Ziemi ? Earth Hour Blue, której przesłanie skierowane jest do wszystkich ludzi na świecie, a brzmi ono: każdy może zostać Super Bohaterem dla dobra naszej planety.

?Jesteśmy niezwykle podekscytowani faktem, że nasz pierwszy ambasador - Superbohater Godziny dla Ziemi dołączy do nas podczas tegorocznej akcji gaszenia światła w Singapurze. Od momentu przeniesienia się do Singapuru, jednego z największych miast na świecie, Godzina dla Ziemi ulokowała się w regionie, w którym działalność nasza nabrała tempa dzięki wszechobecnym tu technologiom cyfrowym. Platforma Earth Hour Blue dzięki najnowszym technologiom każdego dnia inspiruje do działań, które może podjąć każdy dla naszego wspólnego dobra korzystając ze swoich urządzeń cyfrowych?, powiedział Andy Ridley, Dyrektor Zarządzający i współzałożyciel Godziny dla Ziemi. O ile początkiem Godziny dla Ziemi była akcja wyłączenia światła, z czasem inicjatywa ta nabrała charakteru oddolnych działań na rzecz ochrony środowiska. Akcja gaszenia światła pozostaje sztandarowym działaniem, wychodzi jednak daleko poza ramy jednorazowego wydarzenia, zachęcając do szerszego zaangażowania się w sprawy ochrony środowiska na całym świecie. ?Platforma Earth Hour Blue daje ogromne możliwości włączenia w działania prośrodowiskowe firm, rządów i osób indywidualnych, którym leży na sercu dobro naszej planety. Zgodnie z duchem tej światowej kampanii chcemy doprowadzać do prostych, ale jednocześnie trwałych zmian, które w korzystny sposób wpłyną nasze środowisko. Jednocześnie mamy nadzieję, że Singapur stanie się światowym liderem inspirującym do trwałych zmian?, mówi Elaine Tan, Dyrektor Zarządzająca WWF Singapur.

W swojej siedzibie w Singapurze, Godzina dla Ziemi opracowała i wprowadziła nową, bazującą na społecznym zaangażowaniu platformę Earth Hour Blue, która umożliwia podejmowanie działań mających na celu ochronę środowiska na całym świecie. Gwiazdy długo oczekiwanego przeboju kinowego ?Niesamowity Spider-Man 2? jako jedni z pierwszych udzielili wsparcia tej platformie. Andrew Garfield, który w filmie występuje w roli Petera Parkera/Spider-Mana, wspiera jeden z projektów Earth Hour Blue ?Płomień o nazwie Nadzieja?. Projekt ten ma na celu dostarczenie czystej, gazowej energii lokalnym społecznościom w Nepalu, tym samym przyczyniając się do ograniczenia wylesiania tych obszarów oraz dostarczenia rodzinom żyjącym w tym regionie alternatywnych środków utrzymania. Jak mówi Andrew Garfield: ?Jestem dumny z faktu, że Spider-Man jest pierwszym Super Bohaterem-ambasadorem działającym na rzecz Godziny dla Ziemi. Dzięki temu może pokazać, że my wszyscy możemy działać w ochronie środowiska wykorzystując siły, którymi każdy z nas dysponuje. Godzina dla Ziemi jest ruchem, który już teraz ma wpływ na wiele działań na całym świecie?. Emma Stone, która w filmie gra Gwen Stacy zdecydowała się wesprzeć projekt Earth Hour Blue ?Puppy protector?, którego celem jest specjalne szkolenie młodych psów, które w przyszłości przyczynią się do wykrywania, a tym samym ograniczenia przemytu zwierząt i innych cennych przedmiotów, masowego zabijania zwierząt oraz ścigania kłusowników działających na obszarze Parku Narodowego Chitwan w Nepalu. Jak mówi aktorka: ?Godzina dla Ziemi daje nam możliwość inspirowania innych do działania, nawet jeśli są to akcje prowadzone na mała skalę. Dzięki inicjatywom Godziny dla Ziemi możemy dowiedzieć się więcej na temat akcji prowadzonych zarówno na rzecz lokalnych społeczności, jak i całej planety?. Reżyser ?Niesamowitego Spider-Mana 2? Marc Webb wspiera realizowany na terenie Indonezji projekt ?Wparcie strażników leśnych?, którego celem jest dostarczenie lepszego sprzętu dla działających pod szyldem WWF strażników leśnych ochraniających zagrożone gatunki zwierząt, w tym m.in. tygrysy sumatrzańskie, słonie, nosorożce oraz orangutany, jak również ich środowisko naturalne.

Reżyser jest również członkiem jury zorganizowanego przez WWF Singapur konkursu filmowego pod nazwą ?Wykorzystaj swoją moc?, który zachęca młodych singapurskich filmowców do nakręcenia zaangażowanych, kreatywnych filmów krótkometrażowych pokazujących powiązania między działalnością ludzi a kwestiami środowiskowymi. WWF Singapur dołącza również do platformy Blue poprzez organizowaną ze środków społecznych kampanię, która ma na celu pokazanie i wyeliminowanie problemu nielegalnej sprzedaży rzadkich okazów fauny na terenie Singapuru. Organizacja zbiera także środki na proekologiczne działania mające na celu ograniczenie zużycia energii, w tym akcje podniesienia w klimatyzatorach temperatury o jeden stopień, przełączenia się z tradycyjnych żarówek na oświetlenie LED oraz ograniczenie użycia toreb plastikowych. Wspierając od lat proekologiczne działania ?Niesamowity Spider-Man 2? stał się najbardziej przyjazną środowisku produkcją w historii wytwórni Columbia Pictures. Wysiłki na rzecz ekologii, zarówno na planie filmowym, jak i poza nim były wspierane na każdym etapie produkcji, a zaangażowali byli w nie wszyscy, poczynając od producentów, po pracowników studio, aktorów oraz członków ekipy realizującej film. Jak mówi Jeff Blake, Prezes Sony Pictures Entertainment odpowiedzialny za Marketing i Dystrybucję: ?Jestem bardzo dumny z faktu, że ?Niesamowity Spider-Man 2? pod względem emisji CO2 jest całkowicie neutralny. Obiecaliśmy sobie, że na każdym etapie produkcji będziemy pamiętali o tym, jaki wpływ mają nasze działania na środowisko naturalne. Podejmowaliśmy więc wszelkie wysiłki w celu ograniczenia odpadów i prowadzenia nieszkodzących środowisku działań. Nasza obecna współpraca z Earth Hour Blue jest wspaniałym świadectwem tego, co można osiągnąć działając razem.? Realizowana od 8 lat inicjatywa Godzina dla Ziemi WWF z roku na rok obejmuje swoim zasięgiem coraz szersze kręgi. Dołączają do niej co roku setki milionów ludzi na całym świecie. W ostatniej edycji wzięło udział około 7000 miast ze 153 krajów na wszystkich kontynentach.

Godzina dla Ziemi Godzina dla Ziemi to jedna z inicjatyw WWF, która w ostatnich latach stała się największą na świecie akcją społeczną. Setki milionów ludzi na całym świecie wyłącza światła na jedną godzinę tej samej nocy, okazując w ten sposób troskę o środowisko naturalne i naszą planetę. Organizacja Godzina dla Ziemi ma swoją siedzibę w Singapurze, skąd prowadzi działania zachęcające osoby indywidualne, firmy i rządy do inicjatyw mających przynieść pozytywne efekty środowiskowe dla Ziemi.

WWF WWF jest jedną z największych na świecie organizacji działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Ma na całym świecie prawie pięć milionów zwolenników, a działania prowadzi w ponad 100 krajach. Misją WWF jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi i kształtowanie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą, poprzez utrzymanie biologicznej różnorodności świata roślin i zwierząt, zapewnienie długotrwałego i bezpiecznego dla środowiska wykorzystania odnawialnych zasobów naturalnych oraz wspieranie procesów zapobiegających zanieczyszczaniu środowiska i jego eksploatacji.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz