Niemożliwe recenzja filmu

Tsunami to jedno z największych niebezpieczeństw, z jakim kiedykolwiek człowiek miał do czynienia. Niszczycielska siła fali jest prawie niewykrywalna, a na morzu porusza się bezszelestnie. Ściana wody podnosi się dopiero tak blisko brzegu, że nie jesteśmy w stanie tego zrejestrować przed uderzeniem w ląd. Tragedia, która wydarzyła się m.in. na Haiti spowodowała, że nie tylko cały świat patrzył w tamtą stronę, ale ludzie na całym globie jednoczyli się aby nieść pomoc. Pojawiały się także złośliwe opinie, że kraj bezprawia, mordu i wojny gangów tak bardzo wkurzył matkę Ziemię, iż sama uporała się z tym niewygodnym problemem. Jedno jest pewne. Świadkowie będący wtedy na wyspach, odbyli podróż do piekła i z powrotem.

mat. prom.

Niemożliwe opowiada historię rodziny, która wyjeżdża do Tajlandii na Boże Narodzenie. Pięcioosobowa familia to szczęśliwi rodzice z trójką wesołych synów. Kiedy tsunami uderza w wyspę, wszyscy "siedzą w pierwszym rzędzie". Fala zmiata przeszkody na swojej drodze, wchodząc bardzo głęboko w ląd. Najstarszy syn ze swoją matką oddziela się od reszty. To właśnie ich historię przetrwania poznajemy na początku. Natomiast reszta chłopców zostaje z ojcem - jak się okazuje, pierwsza fala była ich najmniejszym problemem.

Nie będę pisał co dzieje się z bohaterami filmu, gdyż fabuła oparta jest na faktach i wszystko można przeczytać w internecie. Postaram się was jednak nakłonić do obejrzenia tej produkcji, bo chyba nikt z nas nie był nigdy w tak trudnej sytuacji, a warto zrozumieć intencje twórcy. Aktorsko wszystko jest wyśmienicie odegrane. Ból, rozpacz i tęsknota są tak silne, że momentami aż ściskają żołądek widza. Bardzo podobał mi się przebieg historii, która od sielankowości, przechodzi do surowości  kina "gore" i bezlitosnego wyżynania ostatnich kropli krwi z bohaterów. Realizm tragedii jest bardzo duży, co może zniechęcić młodszych i słabszych nerwowo widzów. Trudno też opisywać wspaniałość kataklizmu w dramacie o śmierci milionów ludzi, ale tsunami ma w tym filmie epicko - przerażający wyraz.

mat. prom.

Impossible to świetny film katastroficzny, który w bardzo realistyczny i surowy sposób pokazuje prawdziwą historię przetrwania. Udowadnia jednocześnie jak niewiele możemy zrobić, gdy natura stwierdza, że ma dość wiercenia, kopania i zanieczyszczania. Po prostu "trzęsię głową", a jej "czupryna" zmiata nas niczym słomiane lalki - nie pozostawiając żadnej nadziei na przetrwanie, czy możliwość ratunku. Jeśli jesteście na tyle odważni, zobaczcie jak dosadne potrafi być stwierdzenie: "jesteś w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwym czasie".

Zostawiam bez oceny, z wiadomych powodów.


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz