?Niebezpieczne związki? po raz pierwszy 17 marca w Multikinie!

British Council i Multikino zapraszają na retransmisję spektaklu ?Niebezpieczne związki?. 17 marca br. w sieci Multikino sztukę w nowej inscenizacji teatru Donmar Warehouse będzie można zobaczyć w ramach cyklu "Scena brytyjska na dużym ekranie".

Po niezwykle udanych transmisjach ?Koriolana? i ?Króla Leara?, National Theatre Live prezentuje długo wyczekiwaną, nową inscenizację teatru Donmar Warehouse ? ?Niebezpieczne związki?. Spektakl wyreżyserowała Josie Rourke (wcześniej m.in. ?Koriolan? z Tomem Hiddelstonem), a w obsadzie znaleźli się: Elaine Cassidy (znana z kultowego brytyjskiego serialu ?Wszystko dla pań?), Janet McTeer (film kostiumowy ?Biała Królowa?) oraz Dominic West (film ?The Wire?).

W 1782 roku powieść Choderlosa de Laclosa (a właściwie: Pierre?a Ambroise?a Françoisa Choderlosa de Laclosa) o seksie, intrygach i zdradzie w przedrewolucyjnej Francji zgorszyła elegancki świat. Nie przeszkodziło to jednak, że kolejne wydania rozchodziły się jak świeże bułeczki. Dwieście lat później teatralna adaptacja Christophera Hamptona wzniosła powieść na nowy poziom zdobywając Nagrodę Oliviera i Evening Standard Awards dla najlepszego spektaklu. Inscenizacja Josie Rourke została przygotowana na trzydziestą rocznice prapremiery sztuki. ?Niebezpieczne związki? pojawiły się na teatralnej scenie w 1985 roku na deskach Royal Shakespeare Company. Teraz w koprodukcji NT Live i Donmar Warehouse zobaczy je cały świat.

Byli kochankowie, markiza de Merteuil i wicehrabia de Valmont, konkurują w uwodzeniu i zemście za miłosne zniewagi. Merteuil skłania Valmonta do uwiedzenia niewinnej Cecile de Volanges przed nocą poślubną, ale Valmont za cel obrał przede wszystkim uroczą, cnotliwą i piękną Madame de Tourvel. Podczas pełnych wyrafinowania i okrucieństwa miłosnych gier arystokratów, którzy drwią z miłości i reputacji innych, ich uczucia i miłość własna okażą się bardziej kruche, niż przypuszczali.

Czas trwania: ok. 210 min. (jedna przerwa ok. 20 min.)

Spektakl zobaczymy 17 marca 2016 r. o godzinie 19:00 w 16 kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań Stary Browar, Radom, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Arkady Wrocławskie oraz Zabrze.

Przedstawienie zarejestrowano z udziałem publiczności, w jakości HD i DD Surround. Retransmisja w wersji oryginalnej w jakości High Definition. Spektakl z polskimi napisami.

Bilety: 35 zł ? normalny 30 zł ? ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy) lub z kuponem z magazynu Multikino & Gala lub z kuponem z magazynu Sens (na rynku od 19 lutego). 25 zł ? bilet grupowy (dla grup powyżej 15 os.)

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz