Nie zabraknie obowiązkowego „die motherf***er”! Samuel L. Jackson niczym John McClane w filmie ?Polowanie na prezydenta?.

Zanim świat poznał się na superbohaterach w trykotach, o jego ład i porządek zabiegali tacy goście, jak John McClane, Martin Riggs i John Rambo. Wchodzący na ekrany obraz ?Polowanie na prezydenta? z powodzeniem wskrzesza ducha kina akcji z lat 80. i 90., a wielka w tym zasługa jednej z gwiazd? ?Avengers: Czas Ultrona?. Znany z marvelowskiego cyklu Samuel L. Jackson wciela się w przywódcę USA. Cudem przeżywa katastrofę samolotu i rzuca wyzwanie terrorystom. A przy okazji ? jak piszą zachodni recenzenci ? ?daje przekombinowanym widowiskom z Hollywood lekcję tego, na czym polega dobra zabawa!? (Indiewire).

?To kino, w którym ?Szklana pułapka? spotyka ?Na krawędzi?? ? pisze Indiewire. ??Polowanie na prezydenta? jest jak pudełko pełne zabawek. Wciągające i rozrywkowe, a sam Samuel L. Jackson doskonale odnajduje się w takiej konwencji. Serwuje widzom masę zabawy. Od ironicznego monologu o ?incydencie w ubikacji?, po wybuch niekontrolowanej agresji w finałowych scenach. Jego rola ma w sobie wszystko, z czego słynęły kreacje z klasycznych action-movies?. ?Nie zabraknie tu nawet obowiązkowego ?die motherf***er?, gdy pociąga za spust!? ? ekscytuje się Time Out.

?Myślę, że Samuelowi spodobał się nasz film ? w przeciwnym wypadku odmówiłby udziału? ? mówi reżyser i scenarzysta, Jalmari Helander. ?To obraz zrobiony z sercem. Znajdziecie w nim dużo akcji, ale też zabawy ? to jego najważniejsze wyróżniki. Jest zrobiony z prawdziwie epickim rozmachem, jak klasyczne filmy przygodowe z lat osiemdziesiątych. Nie jest to kolejna część ?Szybkich i wściekłych? ? po tym filmie możecie się spodziewać czegoś więcej!?.

Wybuchowe kino akcji spod znaku ?Szklanej pułapki? ?  czyli adrenalina, humor i Samuel L. Jackson jako prezydent USA! Gwiazdę ?Avengers: Czas Ultrona? wspiera doborowa ekipa aktorska: laureat Oscara Jim Broadbent (?Atlas chmur?), nominowana do Oscara Felicity Huffman (?Gotowe na wszystko?), charyzmatyczny Ray Stevenson (?Dexter?, ?Rzym?) oraz Victor Garber, znany z serii ?Agentka o stu twarzach?.

Rakiety terrorystów strącają nad zalesionymi terenami Finlandii Air Force One. Prezydent USA (Samuel L. Jackson) ewakuuje się w ostatniej chwili w opancerzonej kapsule ratunkowej, lądując w środku dzikiej puszczy. Jego tropem natychmiast ruszają zamachowcy. Jednak prezydent zyskuje zaskakującego sprzymierzeńca. Wspólnie stawią czoło uzbrojonym po zęby złoczyńcom, sięgając po sztuczki i fortele, których nie powstydziłby się król leśnych ostępów John Rambo.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=3hNVyT5XZ4U[/youtube]

?Polowanie na prezydenta? w kinach od 26 czerwca 2015

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz