Niczym „Shrek” i „Toy Story”! Tomasz Kot rekomenduje ?Wakacje Mikołajka?

Twórcy komedii ?Wakacje Mikołajka? nie ukrywają inspiracji produkcjami Pixara, a gwiazda polskiego dubbingu ? Tomasz Kot, wskazuje na podobieństwa filmu do ?Shreka? i zaręcza, że Mikołajka i zielonego ogra cechuje ta sama ?wielopoziomowość żartowa na najwyższym poziomie?. Długo wyczekiwana kontynuacja familijnego hitu, która równie dobrze radzi sobie w rozbawianiu dużych i małych, zagości w kinach 14 sierpnia.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=bcx6635d5LE[/youtube]

?Kierując się własnym doświadczeniem, wiem, że najistotniejsze są filmy, które poza rozśmieszaniem dzieci, gwarantują dobrą zabawę dorosłym. Tak jest w przypadku ?Wakacji Mikołajka?. To prawdziwa gratka dla dzieciaków i coś fantastycznego dla ich rodziców. Mamy tu urlop z teściową, skomplikowane relacje z żoną, szefem, a nawet edukacyjne pogadanki rodzica z maluchem. Spodziewajcie się wielopoziomowości żartowej na najwyższym poziomie!? ? zapewnia Tomasz Kot.

Podobnego zdania jest Laurent Tirard ? reżyser filmu, który przed ?Wakacjami Mikołajka? uraczył widzów rewelacyjnie przyjętym obrazem ? ?Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości?. ?Kręcąc pierwszy film staraliśmy się pogłębić postaci rodziców, żeby stał się on bardziej uniwersalny, interesujący dla osób w różnym wieku. Nic więc dziwnego, że w drugiej części postanowiliśmy pójść tym samym tropem? ? tłumaczy Tirard.

?Jako widz uwielbiam to, co zapoczątkował Pixar filmem ?Toy Story?. Przedtem filmy animowane były robione wyłącznie z myślą o dziecięcej widowni. Bardzo podoba mi się ten nowy trend, by włączać dorosłych w zabawę z oglądania animacji. Prawdopodobnie jestem jedną z niewielu osób, które mają rozdwojenie jaźni ? odbierają filmy i na poziomie dziecka, i dorosłego. Nie mam żadnego problemu w utożsamianiu się z dziecięcą publicznością, gdy piszę scenariusz i równie łatwo przychodzi mi budowanie równoległej narracji dedykowanej dorosłym? ? wyjaśnia twórca.

Słynny cykl książek francuskich autorów, humorysty René Goscinnego i rysownika Jeana-Jacquesa Sempégo ? ?Mikołajek?, ?Rekreacje Mikołajka?, ?Mikołajek i inne chłopaki?, ?Wakacje Mikołajka? oraz ?Mikołajek ma kłopoty? ? w zupełnie nowym wydaniu ukaże się nakładem Wydawnictwa ?Nasza Księgarnia? 13 sierpnia 2014. Dzień później, 14 sierpnia, nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon do księgarń trafi książka ?Wakacje Mikołajka?, która powstała na podstawie scenariusza filmowego oraz trzy inne, premierowe książki o przygodach Mikołajka: ?Szkolne przygody Mikołajka?, ?Gry i zabawy Mikołajka? oraz ?Nieznane przygody Mikołajka? ? wersja polsko-francuska.

WAKACJE MIKOŁAJKA ? w kinach od 14 sierpnia

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz