Nicolas Cage oraz Peter Fonda w dramacie politycznym „Kongresmen” na VOD!

1 grudnia serwis Cineman VOD pokaże premierowo film "Kongresmen", debiut reżyserski Austina Starka, z laureatem Oscara Nicolasem Cagem w roli głównej. Film udostępniany jest wyłącznie w ramach oferty Super Premium VOD.

"Kongresmen" to oparty na faktach dramat polityczny odsłaniający kulisy amerykańskiej polityki. Osią filmu jest największy w historii wyciek ropy z platformy wiertniczej należącej do koncernu BP, który miał miejsce u wybrzeży Luizjany w 2010 roku, zaledwie 5 lat po tragicznym w skutkach huraganie Katrina. Kongresmen Colin Pierce (Nicolas Cage), widząc tragiczne skutki katastrofy dla środowiska, które na długo zagrożą egzystencji mieszkańcom stanu, apeluje o rządową pomoc i chce walczyć z koncernem o odszkodowanie. Jego pełna poświęcenia postawa zwraca uwagę świata polityków. Liczni komentatorzy widząc jego pełne empatii zaangażowanie wróżą mu szybką karierę, może nawet uda mu się zawalczyć o fotel senatora. Jednak romans, w który wplątuje się Pierce, skutecznie niszczy jego reputację.

"Kongresmen" to debiut reżyserski Austina Starka, który dotąd zajmował się produkcją filmową, a na swoim koncie ma takie filmy jak wielokrotnie nagradzany dramat "Z dystansu" czy doceniony na festiwalu Sundance "SzczęścieDziekujęProszęWiecej".

Tytułowego kongresmena zagrał Nicolas Cage, który tą rolę nawiązuje do najlepszych kreacji w swojej karierze. Rolę ojca i politycznego mentora polityka kreuje dwukrotny laureat Złotego Globu Peter Fonda. W filmie pojawia się Connie Nielsen ("Gladiator", "Adwokat diabła" czy "Bracia"), której powierzono rolę żony polityka.

Autorami ścieżki dźwiękowej są The Newton Brothers, a za zdjęcia do filmu odpowiedzialny był Elliot Davis ("Zmierzch", "Żelazna dama").

A już 8 grudnia, także w ramach oferty Super Premium VOD, Cineman udostępni kolejną polska premierę - tym razem będą to "Mroczne wizje"- najnowszy horror producentów "Paranormal Activity".

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz