„Nice Guys. Równi goście”, „Opiekun” i „Baby Bump”- premiery września na Cineman VOD

Już 9 września na Cineman VOD zostaje udostępniona komedia kryminalna "Nice Guys. Równi goście" z Russellem Crowem i Ryanem Goslingiem w rolach tytułowych. W tym samym dniu Cineman udostępni także nagrodzony na festiwalu w Cannes dramat "Opiekun" w reżyserii Michela Franco.

Pierwszy tydzień września będzie należał do nagrodzonego na festiwalu w Wenecji debiutu reżyserskiego Kuby Czekaja "Baby Bump". Film zostanie udostępniony na Cineman VOD 2 września.

Nice guys. Równi goście

"Nice Guys. Równi goście" to pełna gagów i niespodziewanych zwrotów akcji komedia kryminalna, której scenariusz powstał specjalnie dla Russela Crowe'a i Ryana Goslinga. Aktorzy wykreowali duet prywatnego detektywa Hollanda Marcha (Ryan Gosling) i gruboskórnego mięśniaka Jacksona Healy'ego (Russell Crowe). Grane przez nich postaci łączy wyjątkowa więź, choć początkowo, gdy ich poznajemy nie znoszą się. Kiedy wspólnie podejmują się śledztwa zaginionej dziewczyny, okazuje się, że tworzą całkiem zgrany zespół.

Reżyserem i autorem scenariusza do filmu jest Shane Black, który w swoim dorobku ma takie filmy jak "Iron Man 3" czy głośny "Kiss Kiss Bang Bang". Shane Black jest też autorem scenariuszy do kultowej serii "Zabójcza broń". W filmie obok tworzących znakomity duet komediowy Russela Crowe'a i Ryana Goslinga, wystąpiła laureatka Oscara, aktorka i modelka Kim Basinger oraz laureat Złotego Globu Matt Bomer ("Odruch serca", "American horror story"). W roli córki detektywa Marcha obsadzona została piętnastoletnia Angourie Rice, która mimo bardzo młodego wieku już ma w swoim dorobku nominację Stowarzyszenia Krytyków Australijskich w kategorii najlepsza aktorka.

Opiekun

"Opiekun" to nagrodzony za scenariusz w na Festiwalu w Cannes poruszający obraz w reżyserii i ze scenariuszem Michela Franco. Film opowiada historię Davida, który jest pielęgniarzem i na co dzień opiekuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami. Poza pracą zamknięty i przeżywający własną wielką tragedię, swój zawód traktuje jak powołanie. Pacjenci bardzo przywiązują się do swojego opiekuna, z każdym dniem staje się on im coraz bardziej potrzebny, ale mało kto wie że także David równie mocno potrzebuje kontaktów ze swoimi podopiecznymi.

W roli głównej wystąpił nominowany od Oscara i Złotego Globu Tim Roth znany z takich filmów jak "Rob Roy", "Nienawistna Osemka", "Pulp Fiction" czy wreszcie "Zabić księdza" Agnieszki Holland. Obok niego w filmie pojawia się znany z seriali "Mr Robot" i "Ray Donovan" Michael Cristofer, który wciela się w jednego z umierających pacjentów.

baby bump plakat

"Baby Bump" to historia dorastania Mickiego Housa, w której sceny filmowe przeplatają się z animacją, tak jak świat dziecka przeplata się ze światem dorosłego. Ten film to historia buntu, konfliktów i niedopowiedzeń. Mickie dziwnie czuje się w swoim zmieniającym się ciele. Mama też nie jest taka sama jak przedtem, budzi w chłopcu irytację ale i zdrożną fascynację. Ani dom ani szkoła już nigdy nie będą tymi sami miejscami co dawniej. Teraz to inny świat. Rodzą się kompleksy i świat przestaje, a może dopiero zaczyna być kolorowy? Mickie dorasta...

"Baby Bump" to debiutancki film pełnometrażowy Kuby Czekaja. Film został gorąco przyjęty przez krytykę zarówno na festiwalu w Gdyni gdzie Kuba Czekaj został nagrodzony Złotym Pazurem, jak i na Festiwalu w Wenecji, gdzie wyróżniono nagrodą specjalną Lew Queer. W roli Mickiego wystąpił Karol Olszewski.

Scenariusz napisany specjalnie dla Russela Crowe'a i Ryana Goslinga. Aktorzy wykreowali duet prywatnego detektywa Hollanda Marcha i gruboskórnego mięśniaka Jacksona Healy'ego.

We wrześniu na Cineman widzowie będą mogli zobaczyć także komedię "Głowa do góry" w reżyserii Davida Duchovnego, film obyczajowy "Bóg nie umarł 2", animację "Dzielny kogut Maniek" czy znakomity film przyrodniczy "Mój przyjaciel orzeł", do którego zdjęcia były kręcone przez kilka lat tak, aby oddać realia dojrzewania dzikiego ptaka. Dla koneserów kina japońskiego Cineman przygotował dramat "Nasza młodsza siostra" w reżyserii Hirokazu Koreeda, a zainteresowanych kulturą alternatywną Cineman zaprasza na niezwykły, sfilmowany w konwencji opowieści detektywistycznej, dokument Bartosza Paducha "Totart, czyli odzyskiwanie rozumu".

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz