Nibylandia – tam wszystko może się zdarzyć

? Kiedy jako dziecko obejrzałam ?Piotrusia Pana?, wyobrażałam sobie, że Nibylandia to miejsce, w którym wszystko może się zdarzyć ? twierdzi Peggy Holmes, reżyserka filmu ?Dzwoneczek i tajemnica piratów?, w którym przenosimy się do świata ?Piotrusia Pana?. A tam naprawę może zdarzyć się wszystko.

W najnowszym filmie Disneya Dzwoneczek i jej przyjaciółki spotkają się z piratami i przeżyją przygody spod znaku płaszcza i szpady. A wszystko za sprawą tajemniczej Zariny, która skradła z Przystani Elfów posiadający magiczne właściwości błękitny pyłek? ? Wiedzieliśmy, że Zarina czuje się niezrozumiana. Była utalentowaną i ciekawą świata strażniczką pyłku, ale w Przystani Elfów nie czuła się dobrze. Naturalną konsekwencją były zatem myśli o opuszczeniu Przystani Elfów w poszukiwaniu własnego miejsca na świecie ? tłumaczy producentka Jenni Magee-Cook. ? Zadaliśmy sobie pytanie: Gdzie uda się wróżka, która chce uciec z domu? ?Skull Rock? ? padło podczas spotkania producenta wykonawczego Johna Lassetera i scenarzystów z Disneytoon Studios. To nasunęło nam pomysł z piratami, Kapitanem Hakiem i wróżką-piratką ? kończy Holmes

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=OcMGQkwKisQ[/youtube]

W celu bardziej realistycznego przedstawienia świata piratów twórcy filmu zatrudnili konsultanta odtwarzającego życie na morzu i wybrali się w rejs na pokładzie tradycyjnego żaglowca. ? Chcieliśmy poznać zasady obowiązujące na statku, od hierarchii w załodze po sposób, w jaki jej członkowie odnoszą się do siebie. Co ciekawe, morscy rozbójnicy ściśle przestrzegają swojego kodeksu etycznego, którego zasady bardzo chcieliśmy poznać. Zrobiliśmy setki zdjęć. Szybko zorientowaliśmy się, że umieszczenie Zariny, Dzwoneczka i pozostałych wróżek na pokładzie statku daje nam nieskończone możliwości ogrywania tej nowej scenerii ? powiedziała reżyserka.

[youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=QYnvJUllFxE[/youtube]

Nibylandia, młody Kapitan Hak, morskie pojedynki i moc efektów wizualnych ? zapowiada się widowiskowo. ? To było wielkie wyzwanie, ale wydaje mi się, że stworzyliśmy wspaniały film przygodowy. Mamy wystrzały armatnie, manewry statku pod żaglami, wirujące chmury magicznego pyłku i dziesięciometrową falę ? dodaje producentka Jenni Magee-Cook.

?Dzwoneczek i tajemnica piratów? już w kinach!

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz