„Nędznicy” z nominacją do Oscara!

„Nędznicy”, debiutancki film Ladja Ly, otrzymał właśnie nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. W rywalizacji o statuetkę francuscy „Nędznicy” powalczą z kandydatami z: Polski („Boże Ciało”), Korei Płd. („Parasite”), Hiszpanii („Ból i blask”) oraz Macedonii (Honeyland). Film „Nędznicy” trafi do polskich kin 28 lutego, a już teraz można zobaczyć go na pokazach przedpremierowych.

Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. „Nędznicy” to jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumières Awards, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie). Za oscarową kampanię filmu odpowiada Amazon Studios („Zimna wojna”, „Manchester by the Sea”).

Nominowani do Oscara „Nędznicy” to historia oparta na doświadczeniach reżysera Ladja Ly, który wychował się i wciąż mieszka w Montfermeil, na przedmieściach Paryża, gdzie nie zapuszczają się ani turyści, ani Paryżanie. Realizując kolejne filmy dokumentalne, a także krótkometrażową wersję „Nędzników”, która zdobyła nominację do Cezara, Ladj Ly  przebył długą drogę do fenomenalnego, dojrzałego debiutu pełnometrażowego. 

Film francuskiego reżysera to niezwykla świeża, współczesna, trzymająca w napięciu i pełna emocji historia. Kiedy grupa dzieciaków kradnie małe lwiątko z miejscowego cyrku, nikt nie spodziewa się, że niewinny psikus wymknie się spod kontroli i wywoła lawinę wydarzeń na pulsujących od napięć przedmieściach.

„Drapieżny, mocny, pełen świeżości – prawdziwie dzieło!” – czytamy w Rolling Stone.  „Zapiera dech do ostatniej minuty” – napisało Variety. „Szokujący, ekscytujący, fascynujący!” dodaje BBC.com. „Wybuchowy debiut! – wtóruje im recenzent The Hollywood Reporter. 

Film trafi do polskich kin 28 lutego, a już teraz można zobaczyć go na pokazach przedpremierowych. Dystrybutorem filmu jest M2 Films.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz