„Nędznicy” („Les Misérables”) Ladja Ly francuskim kandydatem do Oscara!

„Nędznicy” („Les Misérables”) Ladja Ly zostali wczoraj wybrani francuskim kandydatem do Oscara, pokonując silnych konkurentów: „Portret dziewczyny w ogniu” Celine Sciammy oraz „Proximę” Alice Winocour.

Debiutancki film Ladja Ly wstrząsnął festiwalem w Cannes, gdzie porównany został do kultowej „Nienawiści” Mathieu Kassovitza i zdobył Nagrodę Jury, a reżyser okrzyknięty został odkryciem festiwalu. Od tego czasu film pokazywany jest na najważniejszych światowych festiwalach, gdzie zdobywa kolejne nagrody i zbiera znakomite recenzje, a wczoraj został oficjalnym reprezentantem Francji w wyścigu po Oscara.

„Nędznicy” („Les Misérables”) to poruszająca, pełna emocji i trzymająca w napięciu historia rozgrywająca się na paryskim przedmieściu, gdzie ponad 150 lat temu Wiktor Hugo osadził akcję powieści „Nędznicy”. Stéphane, młody policjant, zostaje przeniesiony do lokalnej brygady antykryminalnej i szybko odkrywa, że dzielnica buzuje od konfliktów i napięć pomiędzy mieszkańcami, władzą i policją. Kiedy niewinny psikus dzieciaków z osiedla wywołuje lawinę wydarzeń i policja musi interweniować, sytuacja wymyka się spod kontroli. Stéphane musi wybrać, po czyjej stronie stanąć – czy postąpić w zgodzie ze swoim sumieniem, czy wykazać solidarność wobec kolegów z drużyny.

Jonathan Romney z "The Hollywood Reporter" obwołał film „debiutem o sile eksplozji", a Nicholas Barber z BBC uznał, że film jest „szokujący, ekscytujący; napięcie nie opada ani na chwilę”.

Dystrybutorem „Nędzników” („Les Misérables” w Polsce jest M2 Films. Data polskiej premiery zostanie podana wkrótce.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz