„Nędznicy” – francuski kandydat do Oscara z Europejską Nagrodą Filmową!

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat: „Nędznicy” („Les Misérables”) to prawdziwe odkrycie reżyserskie, rewelacja tegorocznego Cannes (zwycięzca Nagrody Jury), francuski kandydat do Oscara, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumières Awards, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie!). Film w reżyserii Ladja Ly otrzymał właśnie kolejne prestiżowe wyróżnienie – Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Odkrycie Roku! „Nędznicy” („Les Misérables”) na ekrany polskich kin trafią 28 lutego 2020, dystrybutorem filmu jest M2 Films.

„Nędznicy” to drapieżny, odważny, trzymający w napięciu portret zbuntowanych i gotowych na rewolucję paryskich przedmieść, buzujących od konfliktów i napięć pomiędzy mieszkańcami, władzą i policją. Kiedy niewinny psikus dzieciaków z osiedla wywołuje lawinę wydarzeń i zmusza do interwencji policję, sytuacja na przedmieściach wymyka się spod kontroli.

Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. W rodzinnej Francji w zaledwie dwa tygodnie po premierze obejrzało go już ponad milion widzów, a kilka dni temu otrzymał aż siedem nominacji do Lumières Awards, czyli „francuskich Złotych Globów”, pokonując takie filmy, jak „Oficer i szpieg” Romana Polańskiego, „Dzięki Bogu” Francois Ozona czy „Portret kobiety w ogniu” Céline Sciammy. 

„Nędznicy” („Les Misérables”) trafią na ekrany polskich kin 28 lutego 2020, dystrybutorem filmu jest M2 Films.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz