Napisane miłością – rozważni czy romantyczni

On poznaje ją. Ona poznaje jego. Zakochują się w sobie. Są szczęśliwi, dopóki na ich drodze nie pojawiają się przeszkody. By ich miłość mogła trwać, są jednak w stanie przezwyciężyć wszystkie przeciwności losu.

Scenariusze komedii romantycznych nie zaskakują. Jednak tak jak ich bohaterowie zakochują się w sobie, tak widzowie zakochują się w nich. ?Listy do M.?, ?To właśnie miłość?, ?Holiday?, ?Pożyczony narzeczony?, ?Ja cię kocham a ty śpisz?, ?Masz wiadomość?, ?Bezsenność w Seattle? czy ?P.S. Kocham Cię? zebrały miliony widzów w kinach i rozkochały w sobie kolejne pokolenia wielbicieli romantycznego humoru. ?Love, Rosie? dołączyła do kanonu filmów, w których szczęście gra pierwsze skrzypce.

U nich zaczęło się od przyjaźni. Lily Collins opowiada o relacji swojej filmowej bohaterki Rosie i Alexa, jej przyjaciela:

Uważam, że niektórzy ludzie są człowiekowi przeznaczeni, nawet jeśli nie wiadomo dlaczego i jak bardzo są dla ciebie ważni. Gdy czujesz się dobrze i komfortowo u boku drugiego człowieka, jego obecność w twoim życiu ma na pewno swoją przyczynę. Na tym polega relacja Rosie i Alexa. Są najlepszymi przyjaciółmi i kochają się, jednak w tak młodym wieku do końca tego nie rozumieją. Po prostu się uszczęśliwiają. Alex i Rosie dorastali z taką miłością w swych sercach, ale nie wiedząc, co ona dokładnie oznacza. Przez kolejne lata nie potrafili się dogadać, spotykali się z innymi ludźmi, ale też nauczyli się rozumieć własne uczucia. Rosie mówi w pewnym momencie Alexowi, że zawsze będzie stała u jego boku. Oboje mocno się wspierają. Takich ludzi należy trzymać jak najbliżej siebie. I tak właśnie robią Alex i Rosie.

Film powstał na podstawie powieści Cecelii Ahern, autorki książki ?P.S. Kocham Cię?, której ekranizacja zarobiła na świecie ponad 150 milionów dolarów. ?Najlepsze komedie to takie, które wywołują łzy w kącikach oczu, a najlepsze dramaty potrafią mocno rozśmieszać ? tego nie da się w żaden sposób rozłączyć?, wyjaśnia reżyser ?Love, Rosie?, Christian Ditter. ?Scenariusz do Love, Rosie łączy w sobie najlepsze elementy obu tych światów. Pojawiają się w nim sceny, które bawią do rozpuku, ale także takie, które dogłębnie poruszają. Zarówno powieść, jak i jej scenariuszowa adaptacja były znakomicie napisane i pomyślane, moim zadaniem było jedynie zapewnienie, by sceny zabawne były autentycznie zabawne, a w momenty dramatyczne pokazywały prawdziwe dramaty?.

LOVE, ROSIE już w kinach

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz