Najważniejsza gwiazda sezonu – „Wielka Szóstka”

Oto najważniejsza gwiazda sezonu. Ma na imię Baymax i nie można jej nie kochać ? napisał Peter Travers z ?Rolling Stone?. Mowa oczywiście o głównym bohaterze najnowszej produkcji Disneya, ?Wielka Szóstka?, która wejdzie do kin już za tydzień.

?Wielka Szóstka? to komedia twórców ?Krainy lodu?, inspirowana komiksem Marvela o tym samym tytule. Opowiada o przyjaźni między młodym geniuszem Hiro a jego robotem o wielkiej posturze i wielkim sercu, Baymaxem. Związek Baymaxa i Hiro jest pełen uroku. Ich przygody dostarczą wam wiele radości ? stwierdziła Lucy O?Brien z ?IGN Movies?.

 [youtube height="HEIGHT" width="WIDTH"]https://www.youtube.com/watch?v=1rA9MzMMhd8&[/youtube]

Akcja filmu rozgrywa się w San Fransokyo ? wymyślonym przez reżyserów Dona Halla i Chrisa Williamsa mieście przypominającym zarówno San Francisco, jak i Tokio ? gdzie ma miejsce wypadek, który zapoczątkowuje serię wydarzeń zagrażających całemu miastu. Hiro z Baymaxem próbują zapobiec zagrożeniu i razem z przyjaciółmi ? nieustraszoną ryzykantką, neurotycznym miłośnikiem porządku, genialną chemiczką i zwariowanym fanem komiksów ? tworzą tytułową Wielką Szóstkę. To niezwykle zabawna i pełna trzymającej w napięciu akcji fabuła ? potwierdza Bilge Ebiri z ?New York Magazine?.

Krytycy zwracają również uwagę na stronę wizualną animacji. Robbie Collin z ?Daily Telegraph? uważa, że mamy do czynienia z połączeniem starych i nowych sposobów animacji, w którym precyzyjny kunszt z przeszłości współistnieje z wygenerowanymi komputerowo hiperszczegółowymi współczesnymi technologiami. Wtóruje mu Manohla Dargis z ?New York Times?, dla której ?Wielka Szóstka? to przede wszystkim atrakcyjna wizualnie animacja 3D, która każdego chwyci za serce.

?Wielka Szóstka? wejdzie do kin 28 listopada. W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom udzielili Zbigniew Zamachowski (Baymax) i Jakub Zdrójkowski (Hiro).

Źródło: materiały prasowe

 
Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz