?Najtrudniejsza walka Muhammada Alego? – 2 marca w HBO

Już w niedzielę, 2 marca o godz. 20.10 w HBO będzie można obejrzeć emocjonujący dramat produkcji HBO, oparty na faktach z życia słynnego boksera. Film ?Najtrudniejsza walka Muhammada Alego? w reżyserii Stephena Frearsa opowiada o jego walce z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości po tym, jak w 1964 roku sportowiec odmówił wyjazdu na wojnę do Wietnamu.

USA, lata sześćdziesiąte. Bokser Muhammad Ali jest u szczytu popularności. Zwycięską passę przerywa wezwanie do wojska ? Ali ma zostać wysłany do Wietnamu. Pięściarz odmawia służby z powodu przekonań religijnych. Zostaje skazany na karę pięciu lat więzienia w zawieszeniu. Jego sprawa trafia do amerykańskiego Sądu Najwyższego. Dziewięciu sędziów musi podjąć trudną decyzję. Ich wyrok będzie podstawą orzecznictwa we wszystkich podobnych sprawach.

Wyprodukowany przez HBO film wyreżyserował Stephen Frears, nominowany do Oscara za obrazy ?Naciągacze i Królowa?. W rolach głównych występują Christopher Plummer (?Piękny umysł?, ?Debiutanci? - Oscar), Frank Langella (?Frost/Nixon? ? nominacja do Oscara, ?Robot i Frank?) oraz Danny Glover (cykl ?Zabójcza broń?, ?Kolor purpury?). Nominowany do nagród Gildii Amerykańskich Reżyserów oraz Gildii Amerykańskich Scenarzystów dramat skupia się na przebiegu procesu Alego i kulisach wydania przez Sąd Najwyższy ostatecznego orzeczenia w tej sprawie.

Premiera filmu odbędzie się w niedzielę, 2 marca o godz. 20.10 w HBO. Powtórki będzie można obejrzeć również na antenie HBO - 5 marca o godz. 20.10, 25 marca o godz. 20.10 oraz 31 marca o godz. 21.20. Film dostępny będzie również w serwisie HBO GO.

Źródło: materiały prasowe


Brak ocen
Prosimy zaczekać ...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Dodaj komentarz